Predstavitelia HC ’05 iClinic Banská Bystrica budú pri štvrtkovej voľbe prezidenta Slovenského zväzu ľadového hokeja stáť na strane bývalého reprezentačného hokejistu a hokejového manažéra Richarda Lintnera. Prekvapením je najmä postoj majiteľa klubu.

lintnerAj keď meno banskobystrického advokáta Juraja Kovala sa v nedávnej minulosti v súvislosti so spoločnosťou Medical Group SK v médiách spájalo s podnikateľom a bývalým prezidentom SZĽH Jurajom Širokým, z prostredia ktorého je i súčasný prezident zväzu Igor Nemeček, prezident HC ’05 bude stáť na strane zmeny v slovenskom hokeji. Koval sa nedávno stal aj predsedom predstavenstva klubmi zriadenej riadiacej spoločnosti najvyššej súťaže Pro Hokej. Práve z titulu tejto funkcie je jedným z oprávnených delegátov kongresu.

Priamo za banskobystrický klub budú vo štvrtok hlasovať traja zástupcovia. Pôjde o zakladajúcich členov klubu Michala Handzuša, Richarda Zedníka a súčasného riaditeľa klubu Michala Longauera. Ako v pondelok informoval oficiálny klubový portál hc05.sk, všetci predstavitelia klubu budú hlasovať za Richarda Lintnera. „Týmto chceme jasne deklarovať, že zmena v slovenskom hokeji je potrebná. Náš klub sa snaží robiť hokej pre svojich fanúšikov a pri jeho budovaní chceme ísť spoločnou cestou,“ uvádza klubový web.

Okrem zástupcov prvoligových a druholigových klubov či regionálnych zväzov, sa hlasovania zúčastňujú napríklad aj súčasní členovia výkonného výboru zväzu a jeho ďalší riadiaci predstavitelia vrátane prezidenta.