Vedenie banskobystrického hokejového klubu neponecháva pred novou sezónou nič na náhodu a v priebehu mesiaca máj predstavili takmer kompletný káder, s ktorým by chceli zabojovať o prípadný úspech. K tomu by mal dopomôcť aj obranca Jacob Cardwell, ktorý sa rozhodol prijať ponuku na predĺženie zmluvy.

Cardwell sa tak stal okrúhlym dvadsiatym hráčom, ktorého vedenie „baranov“ predstavilo ako súčasť kádra na sezónu 2022/2023. Tá sa bude niesť v znamení storočnice hokeja v Banskej Bystrici a tomu zodpovedá aj poctivá príprava na nový ročník. V minulosti totiž nebývalo zvykom, že by bol káder predstavený už v májovom období.

V rámci defenzívy sa tak pridal k šestici Ďatelinka, Björkung, Bačik, Bdžoch, Holenda a Bača. Do ofenzívy majú Banskobystričania podpísaných aktuálne jedenásť hráčov, menovite Kabáč, Výhonský, Gabor, Bíreš, Troock, Kontos, Urbánek, Šoltés, Jendek, Jakub Sukeľ a Tamáši, ktorý však momentálne bojuje v drese Slovenska na prebiehajúcom svetovom šampionáte v Helsinkách. O post brankárskej dvojky sa „pobije“ dvojica Belányi a Gajan, ktorých by mal doplniť nový brankár, keďže Evan Weninger nedávno podpísal zmluvu s francúzskym tímom z Nice.

Dá sa tak predpokladať, že zvyšné miesta budú patriť prevažne odchovancom z banskobystrickej juniorky, no vylúčené nie sú ani ďalšie akvizície. Vedenie „baranov“ si ponecháva voľné miesta pre ďalších zahraničných hráčov, nakoľko momentálne sú v kádri štyria a súťažný poriadok by mal umožniť až sedmičku hráčov zo zahraničia.

Zoznam hráčov HC ’05 Banská Bystrica pre sezónu 2022/2023

Brankári: Belányi, Gajan

Obrancovia: Matej Bača, Bačik, Bdžoch, Björkung, Cardwell, Ďatelinka, Holenda

Útočníci: Bíreš, Gabor, Jendek, Kabáč, Kontos, Šoltés, J. Sukeľ, Tamáši, Troock, Urbánek, Výhonský