Na baranov čakal najťažší súper skupiny A hokejovej Ligy majstrov Tappara Tampere. Úradujúci fínsky majster je už istým postupujúcim, keď v štyroch dueloch nestratil ani bod. Banskobystrickí hokejisti okupovali posledné miesto s malou šancou na postup. O tú na ľade Hakametsä arény definitívne prišli.

Barani svojho súpera síce prestrieľali 26:24, no sieť za brankárom Heljankom napnúť nedokázali

Ako nám už pred zápasom naznačil fínsky brankár baranov Teemu Lassila, ktorý minulý rok hájil farby Tappary, hral sa rýchly a tvrdý súboj. Barani mohli papierového favorita zaskočiť už v 4. minúte, keď sa Brittain natlačil do bránkoviska, no puk za gólmana Heljanka pretlačiť nedokázal. V polovici prvej časti prišli chvíle Tappary. Najprv v 9. minúte presnou strelou švihom otvoril skóre navrátilec Sebastian Repo a v 11. minúte sa z dorážky presadil Alanen. Hostí to ale nezlomilo a ešte do konca prvej časti mohli vyrovnať. Dobré šance si počas presilovky baranov vypracoval agilný Brittain, pri domácom brankárovi však stálo aj kusisko šťastia.

Začiatok druhého dejstva patril zverencom trénera Rautakorpiho. Hostí však vo veľkých šanciach Mäkinena a Ojamäki podržal Lassila. Banskobystričania sa následne začali viac tlačiť pred bránku domácich a svojho súpera aj prestrieľali. Ani jeden puk si však cestu za chrbát Heljanka nenašiel. Najbližšie k nemu boli Lamper a duo Surový a Brittain, ktoré mohlo ťažiť z výbornej roboty Failleho.

Teemu Lassila napriek dobrému výkonu prehre nedokázal zabrániť

Ak chceli barani pomýšľať na body, museli v tretej tretine čo najskôr skórovať. Boli to však paradoxne domáci hokejisti, ktorí si vypracovali hneď v úvode veľkú príležitosť. Ojamäki našiel dobre postaveného Järvinena, ten však Lassilovu svätyňu minul. Banskobystričania sa nevedeli dostať do tlaku a Tappara si udržiavala dvojgólový náskok. Prišla 55. minúta a Fín Jan-Mikael Järvinen úplne voľný pred Lassilom nezaváhal a rozhodol o tom, že Tappara Tampere nestratí body ani v piatom zápase v rade. Naopak hokejisti spod Urpína nedokázali prekonať gólmana Heljanka ani raz a po prehre 0:3 je už pred posledným duelom v skupine A jasné, že nemôžu postúpiť ďalej.

Liga majstrov – Skupina A – 5. kolo – Tampere

Tappare Tampere vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Repo (J. M. Järvinen), 11. Alanen (Utunen, Salonen), 55. Järvinen (Alanen, Utunen). Zápas sledovalo 3780 divákov.

Zostava Tappara Tampere: Heljanko – Lehtonen, Mikkola, Vittasmäki, M. Järvinen, Utunen, Salonen, Rantakari, Has – Kuusela, J.-M. Järvinen, Repo – Kärki, Rantakari, Ojamäki – Levtchi, Rauhala, Karjalainen – Mäkinen, Redenbach, Nurmi – Alanen

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, Brejčák, Mihálik, Gélinas, Damme-Malka – Faille, Surový, Brittain – Lamper, Bortňák, Lunter – Bubela, Hohmann, Bartánus – Belluš, Češík, Andrisík – Gabor

Najbližšie sa zverenci trénera Országha predstavia v piatok 6. októbra na ľade HK Poprad. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.