Piatkové 32. kolo Tipos extraligy ponúklo už piate tohtosezónne meranie síl hráčov Banskej Bystrice a Liptovského Mikuláša. „Barani“ dokázali už po štvrtýkrát uspieť, vďaka čomu sa postupne posúvajú v tabuľke smerom nahor. V tomto trende by podľa ich slov chceli pokračovať aj naďalej.

Spočiatku sa síce zdalo, že „barani“ prídu k víťazstvu poľahky, hostia však nechceli predať kožu lacno. Najmä v úvodnej desaťminútovke mali o čosi viac z hry, domáci akoby mali v hlavách posledné vzájomné meranie síl. V ňom totiž prišiel priam nevídaný „výbuch“, Liptáci na domácom ľade viedli po 78 sekundách už 3:0. Banskobystričania sa chceli vyvarovať podobnému scenáru, čo po stretnutí priznal aj autor víťazného gólu Dávid Šoltés. „Určite to bol náročný zápas, chceli sme napraviť tú prehru, ktorá sa nám stala v Mikuláši. Sme veľmi radi, teraz sa však musíme posúvať v tabuľke vyššie a takéto zápasy zvládať,“ povedal dvadsaťšesťročný útočník.

Šoltés ešte na konci prvej tretiny nadviazal na otvárací gól z hokejky Cardwella. Výbornú prácu odviedol v obidvoch prípadoch americký útočník Chase Berger, ktorý sa vďaka dvom asistenciám predral na čelo tímovej produktivity. Určite však treba vyzdvihnúť aj pohotové zakončenie Šoltésa. „Čo sa týka môjho gólu, Chase Berger mi to spoza brány pekne prihral, ja som si to dal na forehand a vyšlo to tak, ako to vyšlo. Som rád, že som dopomohol tímu gólom, dôležité sú však tri body. Musíme zvládať domáce zápasy, sústreďujeme sa na to, aby sme hrali poctivý hokej a potom sa dostavia aj výsledky. Posledné dva zápasy to vyšlo, musíme však naďalej poctivo pracovať,“ prízvukoval útočník, ktorý patrí medzi lídrov ofenzívy.

Na pozornosť médií si pomaly, ale isto, musí začať zvykať Peter Melcher. Jeho gólom z prostrednej časti hry nadviazal na výborný výkon zo stretnutia proti Michalovciam. Z posledných dvoch duelov si tak odniesol tri góly a asistenciu. Aj podľa jeho slov si však želá, aby sa darilo v prvom rade tímu. „Chceme ísť krok za krokom. Z každého zápasu potrebujeme vyťažiť čo najviac bodov tak, ako sa nám to podarilo v posledných dvoch zápasoch, aby sme mohli v tabuľke stúpať smerom nahor,“ povedal útočník, ktorý začínal aktuálny ročník v prvoligovom Brezne.

O čosi menej spokojný bol s výkonom svojich zverencov fínsky kormidelník Karhula. Ten po stretnutí poukázal najmä na nevýrazné prvé dve tretiny. „Bol to ťažký zápas, náš súper hýril energiou, s čím sa nám počas prvých 40 minút ťažko vyrovnávalo. Neviem si to vysvetliť, ale boli sme tak trochu bez energie. V tretej tretine sme sa trochu zdvihli, bola to z našej strany asi najlepšia tretina, aj keď góly padli v prvých dvoch,“ povedal po stretnutí hlavný tréner „baranov“.

Fínsky lodivod tak pred blížiacim sa nedeľným stretnutím proti Spišskej Novej Vsi vyzýva jeho hráčov k znovuobjaveniu energie, ktorou sa prezentovali v minulých zápasoch. „V nedeľu potrebujeme však prísť s podobnou energiou, ktorú sme ukazovali v stretnutiach predtým. Musíme byť na 100% pripravení najprv po tejto stránke, potom môžeme budovať zápasové veci,“ dodal hlavný tréner mužstva, ktorý po dvoch prehrách zaknihoval s „baranmi“ už druhú výhru v rade. Aj vďaka tomu sa Banskobystričania prepracovali už na ôsme miesto pelotónu, navyše nemajú ďaleko k elitnej šestke. Tá by im zaručila priamu účasť vo štvrťfinále play-off.

Viac o samotnom priebehu stretnutia medzi Banskou Bystricou a Liptovským Mikulášom sa dozviete v našej fotoreportáži.