Hokejistov Banskej Bystrice v 17. kole hokejovej Tipsport extraligy hostili Martinčania. Posledný tím tabuľky podal až prekvapivo dobrý výkon a hráčov spod Urpína vyprevadili po jasnom priebehu späť domov s výsledkom 5:2.

MHC Mountfield Martin – HC’05 Banská Bystrica 5:2 (0:0, 3:0, 2:2)

Góly: 29. Kozák (Brcko), 34. Murček (Macejka), 36. Ižvolt (Macejka, Sobota), 49. Šišovský (Skoda), 55. Kriška (Vartovník, Obuch)  – 41. Kristoffersson (Češík), 60. Haverinen (Sýkora, Kristoffersson)

Zostavy tímov:

Martin: Šimko – Zukal, Martin Výborný, Kozák, Brčko, Perniš, Obuch, Danko, Tupý – Markovič, Galamboš, Važan – Škoda, Murček, Šišovský – Kriška, Vartovník, Škumát – Macejka, Ižvolt, Sobota

Banská Bystrica: Kostúr – Kolba, Haverinen, Bambúch, Cunik, Cebák, Huba, Paľov, Kubka – Kútny, Jokila, Tománek – Sýkora, Češík, Kristoffersson – Hričina, Heizer, Marcinek – Kokavec, Petro, Bendík

Baranov vyškolil aj posledný tím tabuľky (foto il. BBonline.sk)

Od úvodných minút sa hral svižný hokej a prvé strelecké pokusy na seba nenechali dlho čakať. Viac ich prišlo zo strany Banskobystričanov, no najnebezpečnejší bol ten martinský z hokejky Zukalova, pri ktorom úradovala vyrážačka hosťujúceho brankára. Následne začali páliť nielen častejšie, ale už aj nebezpečnejšie barani. Šimko mal robotu nielen s pokusom Haverinena, ale aj strelou Tománka. V nasledujúcom priebehu hrali útočnejšie domáci, dianie na ľade však bolo celkovo relatívne vyrovnané. V závere prvej tretiny bol pomer striel 12:10, gól sme však nevideli.

Do druhej tretiny vstúpili oba tímy opatrnejšie a striel ubudlo. Aj napriek tomu sa museli mať obaja muži v maskách na pozore. Obzvlášť to platilo pre Kostúra v 25. minúte, kedy sa pri pravej žrdi realizoval Galamboš. Nasledoval trest pre Haverinena a presilová hra domácich. Tým v nej stačilo len deväť sekúnd a otvorili skóre stretnutia. Od modrej čiare úspešne strieľal Kozák. Barani sa neotriasli a vzápätí čelili takmer minútovému dvojnásobnému oslabeniu. To však obrana na čele s Kostúrom ubránila. Druhý gól hostia inkasovali až v plnom počte, Macejka spoza brány poslal puk Murčekovi a ten sa nemýlil. Ľahkovážnosť Banskobystričanov bola voči gólmi povzbudeným Martinčanom veľkou trúfalosťou a zároveň aj príčinou ďalšieho gólu. Neprešli ani dve minúty a v prečíslení 2 na 1 Ižvolt s Macejkom vyšachovali Kostúr čím zvýšili na 3:0.

Po šatňovom „výplachu žalúdkov“ hostia vleteli do tretej tretiny gólom. Šikovný Češík nahral z rohu klziska až pred bránkovisko, kde našiel hokejku Kristofferssona. Chvíľkový tlak hostí prerušila gólová možnosť  Martoviča a Výborného, videorozhodca však rozhodol v prospech Banskej Bystrice. Tá už nemala toľko šťastia počas vylúčenia Tománka, po Škodovej strele zvyšoval dorážkou Šišovský. „Nulapäťky“ už klasicky súpera zatlačili až v záverečných minútach. V útočnej snahe však chýbala pozorná obrana a Kriška zmenil stav na 5:1. Pár sekúnd pred koncom „barani“ už len kozmeticky upravili skóre na 5:2, strelcom gólu bol Haverinen.