Utorkovým víťazstvom nad Košicami povzbudená predposledná Žilina sa v 37. kole hokejovej Tipsport extraligy postavila na domácom ľade proti hráčom Banskej Bystrice. Tí po piatich prehrách v rade začiatkom týždňa opäť nasadli na víťaznú vlnu a chceli na nej zotrvať.

MsHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)

Góly: 21. Drevenák (Krajčí, Rúfus), 28. Škoda (Varga), 30. Varga (Ri. Huna, Ro. Huna), 49. Troliga (Drevenák, Krajči), 53. Kokavec (Valášek, Troliga), 58. Kokavec (Troliga, Krajči) – 37. Novajovský (Češík). Zápas v Žiline sledovalo 1 204 divákov.

Úvodné zostavy tímov:

MsHK DOXXbet Žilina: Žigárdy – Harant, Devečka, Rúfus, Brcko, Dlouhý, Leško, Drábek, Staňo – Ri. Huna., Ro. Huna, Varga, Drevenák, Škoda, Krajči, Kokavec, Troliga, Valášek, Jass, Ďuriš, Sýkora.

HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina (Slipčenko) – Bambúch, Richter, Novajovský, Kubka, Biro, Predajnianský, Styk, Ketner – Ján Sýkora, Heizer, Juraj Sýkora, Danton, Češík, Hudec, Jankovič, Zigo, Marcinek, Kopecký, Petro, Lamper.

foto il.: BBonline.sk

Prvé minúty stretnutia veľa vzruchu nepriniesli. Viac sa hralo pred Dzubinom, na ktorého mierili prudké strely Vargu či Drevenáka a pohrozil tiež Róbert Huna, no na gól to ani v jednom prípade nestačilo. Rovnako nepochodil ani tečujúci Troliga. Dianie na ľade začalo byť zaujímavejšie v desiatej minúte, keď hostia hrali takmer dve minúty v trojici. V dvojnásobnej početnej výhode zamestnali Dzubinu najviac Devečka so Škodom, no obrana na čele s brankárom tlaku odolala. Presilovku si zahrali aj hostia, no tí boli v prvom dejstve nedôrazní. V závere ešte mohli skórovať Škoda s Dlouhym, Dzubina sa však stihol presunúť a stav tak ostal bezgólový.

Časomiera druhej tretiny sa ani poriadne nerozbehla a už ukazovala čas otváracieho gólu. Ako blesk vletel do pásma Krajčí, ktorý puk prenechal Drevenákovi, a ten strelou z blízkosti poslal Žilinu do vedenia. Jej náskok sa následne v polovici stretnutia zväčšil na tri góly. Najskôr využil svoju rýchlosť a vyslal nechytateľný projektil Škoda a necelú minútu na to v presilovej hre rozhodil Dzubinu s obranou prvý domáci útok, pričom do odkrytej brány zakončil Varga. Hostia do prvej sirény ešte stihli kontrovať gólovou prudkou strelou v presilovke z hokejky Novajovského, viac sa však už neudialo.

Aj keď tretia tretina začala presilovými hrami pre Banskobystričanov, o úvodný gól poslednej časti hry sa opäť postarali domáci. Po vyrovnaní síl na ľade sa dokázal po Drevenákovej prihrávke presadiť Troliga. Országhovi zverenci sa ešte ani nestihli otriasť a Kokavec v 53. minúte opäť prekonal Dzubinu. Dve minúty pred koncom ešte Žilinčania vyťažili z presilovej hry, keď na konečných 6:1 zakončil opäť Michal Kokavec.