Hokejisti Banskej Bystrice vycestovali v piatok do Trenčína s cieľom nadviazať na poslednú výhru s Nitrou. To sa baranom proti domácej Dukle v stretnutí 37. kola Tipos extraligy podarilo najmä vďaka skvele zvládnutej druhej tretine.

Prvú vážnejšiu príležitosť si vypracovali domáci, keď Ackered v 3. minúte vystihol rozohrávku hostí a nebezpečnou strelou z ľavého kruhu ohrozil Belányiho. Po faule baranov z 8. minúty hrali Trenčania prvú presilovú hru. Tú využili v 10. minúte, keď Hecl prihral Paukovčekovi, ten našiel z prvej Berishu, ktorý zasunul puk za bránkovú čiaru.

Následne podržal domáci tím brankár Valent, ktorý v 11. minúte nepustil za svoj chrbát Bretonovu strelu spomedzi kruhov a krátko na to zneškodnil aj Ihnačákove zakončenie zblízka. V 18. minúte zas boli blízko ku gólu Trenčania, ktorí sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, no Belányi si s Valachovou strelou poradil.

Baranom vyšla skvele druhá tretina, presnejšie jej druhá polovica. O vyrovnanie sa v 33. minúte postaral historicky najmladší extraligový strelec Dalibor Dvorský, ktorý obišiel brániaceho hráča a spoza ďalšieho obrancu prestrelil Valenta. Hostia zavŕšili obrat v 39. minúte, keď Breton prihral medzi kruhy Ihnačákovi, ten našiel ešte lepšie postaveného Sukeľa, ktorý pred odkrytou bránkou nezaváhal.

Bystričania pridali 19 sekúnd pred druhou sirénou aj tretí gól po tom, čo Valent pri rozohrávke vykorčuľoval z bránkoviska a Acekredovu prihrávku vystihol Ihnačák, ktorý poslal puk do odkrytej časti domácej bránky. Po dvoch tretinách tak platil stav 1:3.

Nabudení barani zvýšili hneď v úvode tretej tretiny už na 1:4. Vyšiel im protiútok, v ktorom Faško-Rudáš prihral pred bránku Jakubovi Sukeľovi a ten pridal svoj druhý gól v zápase. Už sa zdalo byť rozhodnuté, no Trenčania sa nevzdali. Už v 42. minúte dokázali odpovedať gólom na 2:4, keď Belányi vyrazil Ackeredovu strelu a z dorážky sa presadil Hecl.

Následne sa zverencom Tuukku Poikonena podarilo ubrániť dôležité oslabenie. Po faule domácich z 50. minúty si barani zahrali aj v početnej prevahe, ktorú ale nevyužili. Po naskočení z trestnej lavice navyše Kettunen vysunul do úniku Valacha, ktorý strelou pod hornú žŕdku znížil na 3:4. V závere zápasu sa však už hráčom Banskej Bystrice podarilo tesné vedenie ubrániť, vďaka čomu si pripísali druhú výhru v rade.

Tipos extraliga – 37. kolo – 5. 2. 2021 – Zimný štadión Pavla Demitru – Trenčín

HK Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 (1:0, 0:3, 2:1)

Góly: 10. Berisha (Paukovček, Hecl), 42. Hecl (Ackered), 52. Valach (Kettunen, Reddick) – 33. Dvorský, 39. J.Sukeľ (Ihnačák, Breton), 40. Ihnačák, 41. J.Sukeľ (Faško-Rudáš, Ihnačák).

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Lemcke, Ackered, E.Švec, Starosta, Urban, Rajnoha, Párička – Berisha, Paukovček, Hecl – Kettunen, Rehuš, Okuliar – Chromiak, Reddick, Valach – Krajč, J.Švec, Sojčík – Kukuča (tréner – J. Pardavý).

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Belányi – Crevier-Morin, Breton, Ďatelinka, Cardwell, Bdžoch, Žiak, Ganz – Faško-Rudáš, Ihnačák, J.Sukeľ – D’Aoust, M.Sloboda, Vašaš – P.Lamper, Dvorský, Kriška – Výhonský, Tamáši, Kabáč – Mlynarovič (tréner – T. Poikonen).

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš, a.s. 37 6 0 3 28 86:172 18

Hokejisti Banskej Bystrice sa najbližšie predstavia vo Zvolene, kde v nedeľu, 7. februára o 17.00 h privítajú v rámci 38. kola Tipos extraligy Nitru.