Banskobystrický pivovar pozýva aj tento rok milovníkov piva, ale aj všetkých, ktorí chcú spoznať výrobu tunajšieho slávneho piva zblízka, na ďalší ročník svojho dňa otvorených dverí.

Spoločnosť Banskobystrický pivovar, a. s. otvorí v sobotu, 22. septembra, od 11.00 h brány pivovaru na Sládkovičovej ulici pre všetkých svojich priaznivcov a širokú verejnosť. Milovníci, priatelia a fanúšikovia výnimočného slovenského piva Urpiner tak môžu nielen spoznať históriu výroby piva v Banskej Bystrici, ale aj nazrieť do zákulisia pivovaru a zoznámiť sa s celým procesom výroby najoceňovanejšieho slovenského piva.

Sprievodcom pestrého sprievodného programu bude opäť moderátor Andrej Wallner. Na pódiu sa v rámci hudobného programu predstavia skupiny Heľenine oči, Slovak tango, Marlett, univerzitný folklórny súbor Mladosť či country skupina Vodopád.

Okrem obľúbených exkurzií po pivovare, čaká milovníkov piva Urpiner aj množstvo ďalších sprievodných atrakcií ako sú vystúpenie sokoliarov, streľba laserom, ukážky prác hasičov, polície a iné prekvapenia. Na svoje si určite prídu všetky vekové kategórie.

Pre dospelých návštevníkov sú pripravené súťaže v pití piva na čas a v držaní krígľa, pre deti zas trampolína, jazda na koníkoch a motorkách. Samozrejme, nebudú chýbať gurmánske špeciality a jedinečné osvieženie v podobe zlatistého moku – piva Urpiner. Pivo sa bude čapovať priamo z pivovaru a okrem obľúbených klasických pív si tento rok môžu návštevníci pochutnať aj na čapovaných špeciáloch: Exclusive 16-tke,  Extra chmelenej 14-tke a novinke – za studena chmelenej svetlej IPL 13-tke.

Vstup na Deň otvorených dverí Banskobystrického pivovaru je bezplatný. Len v tento deň sa bude pivo Urpiner v pivovare predávať za výnimočne priaznivé ceny: klasická 10-tka za 0,50€/0,5l, prémiová 12-tka za 1,00€/0,5l a špeciály od 1,50€/0,5l. Navyše, prvých 3000 návštevníkov dostane nápoj zadarmo (novinku IPL svetlú 13-tku alebo nealkoholický nápoj BB Kola). Milovníci skvelého piva, výbornej nálady a pravej  pivnej pohody sa skutočne majú na čo tešiť.