V 3. kole cestovali Banskobystrickí futsalisti  do Hrnčaroviec, kde odohrali zápas s FC Spartak Trnava–futsal.

FC Spartak Trnava-futsal vs. MIBA Banská Bystrica 5:7 (2:2)

Góly: E. Takáč 2, M. Kukučka, D. Krcho, M. Pecho – M. Konder 2, P. Zehnal 2, P. Vajda 2, L. Riša. ŽK: E. Takáč, M. Pecho – P. Zehnal, L. Riša. Zápas sledovalo 70 divákov.

Zostava MIBA: P. Butáš (R. Filadelfi) – V. Giertl, M. Čief „K“, M. Konder, L. Riša, S. Kršák, M. Čiž, M. Giertl, P. Vajda, P. Zehnal, P. Ondrejka

Futsal -MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Trnava - 14.11.2014 - Banska BystricaOd začiatku zápasu domáci vysoko napádali, ale nemalo to úspech a po niekoľkých minútach zmenili taktiku. Šance sa vytvárali na obidvoch stranách. Prvý gól zaznamenali domáci v 5. minúte, keď sa po skrumáži ujali vedenia. V 8. minúte po faule na Rišu pred hranicou šestky sám faulovaný vyrovnal z priameho kopu – 1:1. Po tomto góle začali Trnavčania preberať iniciatívu a z toho vyťažili v 13. minúte vedúci gól. V poslednej minúte prvej časti Zehnal vybojoval loptu a deväť sekúnd pred koncom vyrovnal na 2:2. Do kabín sa tak išlo za nerozhodného stavu.

Druhú dvadsaťminútovku začali Spartakovci aktívnejšie a MIBA hrozila z brejkov. V 23. minúte sa dostali Konder so Zehnalom do brejkovej situácie, z ktorej Zehnal pridal svoj druhý gól v zápase a prvýkrát sa dostali hostia do vedenia – 2:3. V 26. minúte bol opäť pri góle Zehnal, keď jeho prihrávku zúžitkoval Vajda. V 33. minúte vybojoval na polovici ihriska loptu Konder a po individuálnej akcii zvýšil náskok MIBY na tri góly. Od tohto momentu začali hrať Trnavčania powerplay, z ktorej dokázali znížiť na 3:5. V 37. minúte vystihol prihrávku Vajda a do opustenej brány vsietil šiesty gól Banskobystričanov. Domáci pokračovali v hre bez brankára, vytvorili si tlak a dvomi gólmi znížili v rozpätí minúty na rozdiel jedného gólu. Zápasové skóre sa menilo už len niekoľko sekúnd pred koncom, keď Konder využil nedorozumenie domácich a v poslednej sekunde upravil na konečných 5:7. Futsalisti MIBY odohrali bojovný výkon a z Hrnčaroviec si odviezli plný bodový zisk.

Ondrej Výboh (vedúci mužstva MIBA Banská Bystrica): „Chalani v tomto zápase podali kolektívny výkon. Od začiatku sme vychádzali zo zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov. Vzpruhou pre kolektív boli dva góly Zehnala, ktorý na konci prvého polčasu vyrovnal na 2:2 a potom na začiatku druhého strelil náš tretí gól. Od vtedy sme začali hrať sebavedomejšie z čoho pramenili ďalšie dva góly. V tomto zápase by som vyzdvihol aj veľmi dobrý výkon brankára Butáša.“

Všetkých priaznivcov futsalu pozývame na 4. kole Openligy, ktoré odohrá MIBA v domácom prostredí v športovej hale Badín v piatok 20. novembra od 19.30 hod proti mladíkom z DOXX Žilina.