Základnú časť ukončili naši basketbalisti na druhom mieste. V nadstavbe o 1. – 7. priečku nastúpili na svoj úvodný duel na palubovke Košíc, kde v tejto sezóne v rámci 3. kola prehrali o desať bodov.

Prvá štvrtina zápasu bola vyrovnaná, v závere prvej časti domáci hráči prevzali iniciatívu a podarilo sa im ju tesne vyhrať. Druhá štvrtina bola z pohľadu Bystričanov ideálna. Domácemu družstvu dovolili skórovať len v dvoch prípadoch a len osamotený Hegeduš strelil štyri body domácich. Z družstva hostí bodovali najmä Minárik a Siládi, ale ja ostatní hráči na palubovke prispeli svojím výkonom k výraznému bodovému trháku v pomere 26:43.

Po veľkej prestávke sa čakal veľký boj, ale bystrickí basketbalisti ho zvládli. Tretia štvrtina bola vyrovnaná, bystričania však hrali trpezlivo v útoku a koncentrovane v obrane. Skóre po tretej časti hry bolo 48:66 pre hosťujúce družstvo z Banskej Bystrice. Záverečná štvrtina lepšie vyšla domácim Košičanom, ktorú vyhrali v pomere 19:10. V tejto časti hry sa Bystričania nevyhli menšiemu zaváhaniu, ale vzápätí Siládi spolu s Minárikom bodovali a rozdiel v skóre udržiavali na desiatich bodoch. V bojovnom a vypätom zápase si dva body zaslúžene odvážajú hostia z Banskej Bystrice.

1. liga mužov – nadstavba Skupina 1-7 – 1. kolo – Košice

KB Slávia TU Košice – ŠKP BBC Banská Bystrica 67:76 (26:43)

štvrtiny: 22:21, 4:22, 22:23, 19:10, TH: 11/10 – 29/23, trojky: 10 – 9, fauly: 24 – 17 , TCH: 25 min. – tréner domácich

Body za KB Slávia TU Košice: Járay 26, Hegeduš 16, Čech 8, Tchúr 6, Monček 6, Babinčák 2, Zvolenec 2, Jošťák 0, Baron 0, Mišinský 0, Nigut 0, Dubovský 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Minárik 23, Siládi 22, Muránsky 13, Vojtek 8, Šoltés 5, Suriak 4, Mokroš 1, Rozim 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „V prvom zápase skupiny o 1.-7. miesto sme začali na košickej palubovke. V základnej skupine sme v Košiciach neuspeli a tak sme sa lepšie pripravili na tento zápas. Ale ani príprava a samotný zápas nebol z pohľadu zdravotného stavu hráčov ideálny. Vojtek netrénoval kvôli menšiemu zraneniu, Rozim cestoval s horúčkou a v zápase utrpel menšie zranenie Šoltés. V druhej štvrtine sme dokonale zaskočili domácich, keď sme im dovolili streliť len štyri body. Tento fakt spolu s vypojením z hry domáceho Mončeka bol rozhodujúci. Domáci sa v poslednej štvrtine snažili urobiť niečo zo zápasom, ale disciplinovaným výkonom sme im to nedovolili. Všetkým chlapcom ďakujem za prístup v zápase, kolektívnym a disciplinovaným výkonom sme uspeli v Košiciach.“

Banskobystrickí basketbalisti najbližšie nastúpia v nedeľu 2. februára, keď na domácej palubovke na Štiavničkách privítajú Žiar nad Hronom. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14.00 hod.