Banskobystrickí basketbalisti cestovali v 8. kole 1.ligy mužov na palubovku Svitu, kde hrávajú svoje zápasy vysokoškoláci  z Prešova. V drese vysokoškolákov síce nenastúpil chorý Bizub, ale predstavili sa aj Dratva s Findurom, ktorí v Banskej Bystrici nehrali.

Od začiatku stretnutia sa bystrickí hráči ujali vedenia a postupne zveľaďovali  svoj náskok. V prvej štvrtine domáci držali s favoritmi z Bystrice ešte krok. Počas druhej časti hry Bystričania spresnili hru, čoho dôsledkom bolo odskočenie súperovi na 17 bodov.

Po veľkej prestávke sa hral viac útočný basketbal, menej sa bránilo. Skúsení Bystričania umne udržiavali bezpečný náskok. Na oboch stranách družstiev dostali priestor všetci hráči. Favorit zvládol svoju úlohu a spod Tatier si Bystričania zaslúžene odvážajú dva body.

1.liga mužov  skupina východ – 8. kolo – Svit

PU Prešov Iskra Svit „B“ vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 84:97 (30:47)

Štvrtiny: 19:23, 11:24, 28:25, 26:25, Fauly : 17 – 15 ,  TH : 16/9 – 15/13, trojky : 10 – 12

Body za PU Prešov Iskra Svit „B“:  Gajan 22, Dratva 19, Findura 18, Kamenický 9, Valent 9, Šterbák 3, Ščavnický 1, Krolák 0, Hrabčák 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica:  Koczkáš 23, Vojtek 20, Kotorík 14, Muránsky 12, Šoltés 11, Mokroš 8, Siládi 5, Chalupka 2, Minárik 2, Švarc 0, Vigaš 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Vedeli sme, že žiadny zápas na súperovej palubovke nebude ľahký. Na strane domácich nastúpil Findura s Dratvom, no citeľne im chýbal pod košom Bizub. Presadzovali sme sa pod košom, kde sme mali výškovú prevahu. Postupne sa herná pohoda preniesla na všetkých hráčov, ktorí dostali v tomto stretnutí príležitosť a tak sme s prehľadom zvíťazili.“

Odložený zápas 7. kola proti Academic ŽU Žilina sa odohrá v nedeľu 9. decembra o 18.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách.