V 7. kole 1. ligy mužov cestovali naši basketbalisti na palubovku Košíc. V základnej časti prehrali Banskobystričania v Košiciach o jediný bod. Odhodlaní po víťazstve a vedomí si, že vycestovali len s piatimi mužmi a piatimi juniormi, očakávali ťažký a náročný zápas.

V úvodnej štvrtine robil hosťom pod košom problémy Duda, no aj napriek výškovej prevahy Košičanov vyhrali basketbalisti ŠKP BBC prvú štvrtinu o jeden bod. V druhej časti hry sa hosťom darilo spoza trojbodového oblúka a domácim ušli o 12 bodov.

Po prestávke sa očakával nápor Košíc a keď neprichádzal, umnou hrou natiahli zverenci trénera Lovika svoj náskok na dvadsaťbodový rozdiel. V závere vlastnými chybami a nekoncentrovanosťou umožnili domácim stiahnuť rozdiel na desať bodov. Obrat už Banskobystričania nepripustili. Podržali ich trestné hody, keď nepremenili len tri, z toho Koczkáš mal 100-percentnú úspešnosť (15/15) a zaznamenal celkom 33 bodov. Sekundovali mu Siládi s 23 bodmi a Rozimom so Švarcom.

1.Liga mužov – skupina 1-6 – 7. kolo – Košice

KB TU Košice „B“ vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 81:94 (33:45)

Štvrtiny: 21:22, 12:23, 20:28, 28:21, TH: 18/12 – 31/28, Fauly: 28 – 17, trojky: 2 – 8, TCH: 23.min.tréner domácich Rešetár

Body za KB TU Košice „B“: Duda 21, Tchúr 14, Hegeduš 12, Eperješi 8, Suvák 8, Monček 6, Krebes 4, Pancák 3, Schreiber 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Koczkáš 33, Siládi 23, Rozim 12, Švarc 10, Lepáček 5, Chalupka 4, Mokroš 4, Furčák 2, Šušanský 1, Hradský 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrice): „Na zápas do Košíc sme cestovali v oklieštenej zostave. V základnej časti sme prehrali v Košiciach o jeden bod, aj preto sme očakávali ťažký zápas. Už úvod zápasu naznačil, že domáci nemajú hernú pohodu. Naplno sme to dokázali využiť v druhej a tretej štvrtine. Bodový rozdiel sme natiahli na 20 bodov. V závere sme vlastnými chybami umožnili domácim skorigovať výsledok.“

Už v stredu 28. marca privítajú naši basketbalisti v dohrávanom stretnutí 2. kola opäť Košice v hale Dukla na Štiavničkách o 19.00 hod.