Basketbalisti ŠKP BBC Banská Bystrica nastúpili v rámci 3. kola 1. ligy mužov na palubovke tímu KB Slávia TU Košice. Banskobystričania v tomto stretnutí na domácich nestačili.

Prvá štvrtina začala nervózne, hráči začali nekoncentrovane, behalo sa hore dole. Skôr sa ukľudnili domáci Košičania. V polovici prvej štvrtiny svietila na tabuly skóre 8:3 pre domácich. Hostia sa dotiahli na rozdiel jedného bodu, potom však domáci sériou ľahkých košov odskočili na rozdiel 5 bodov. V podobnom duchu pokračovala hra aj v druhej štvrtine, hlavne na jej začiatku sa domácim podarilo zvýšiť na rozdiel 12 bodov. V závere druhej štvrtiny boli aktívnejší bystričania, no mali nízku úspešnosť streľby z poľa a tak sa im nepodarilo vyrovnať hru ani skóre.

Po prestávke sa podarilo hosťom znížiť na rozdiel 3 bodov, potom však domáci sériou ľahkých košov opäť bodovo odskočili a kontrolovali hru. V poslednej časti zápasu družstvá striedavo bodovali a tak sa skóre výrazne nemenilo. V 6.minúte záverečnej štvrtine domáci sériou 3 trojbodových košov definitívne zlomili odpor hostí.

1. liga mužov – 3. kolo – Košice

KB Slávia TU Košice – ŠKP BBC Banská Bystrica 72:62 (37:29)

Štvrtiny: 18:13, 19:16, 14:13, 21:20. Fauly:  19 – 16. TH: 14/9 – 22/16. Trojky:  5 – 4. TCH: 25.min. lavička hostí a 40.min. hráč hostí Muránsky.

Nody za KB Slávia TU Košice: Monček 26, Járay 16, Tchúr 12, Hegedus 6, Baron 6, Verešpej 4, Halász 0, Babinčák 0, Dubovský 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 24,  Minárik 10, Šoltés 9, SIládi 9, Muránsky 5, Matejčík 5, Suriak 0, Mokroš 0, Lepáček 0.