V nedeľu cestovali bystrickí basketbalisti na pôdu prvého celku tabuľky. Po vydretom najtesnejšom víťazstve na domácej palubovke ich čakal ťažký súper, navyše posilnení o „interistov“ Kozlíka s Páleníkom.

Úvod zápasu otvoril nebezpečný Hanusek štyrmi bodmi, potom však prebrali taktovku Bystričania. Najskôr sa presadil spod koša Vojtek a potom začal úradovať Haviar, ktorý zaznamenal v prvej štvrtine desať bodov. V drese domácich sa presadzoval Páleník, no prvú štvrtinu uzavrel Šoltés a Kotorík.  Skóre po 1. štvrtine 13:19 pre Banskú Bystricu bolo prísľubom do ďalšej časti hry. Škoda, že Vojtek chytil tretí faul, no výborne ho nahradil Kotorík, ktorý uzemnil Páleníka blokom na doske. Minárik skvele prikryl Kozlíka a sám zaznamenal päť bodov. Postupne sa ku kolektívnemu výkonu pridali aj ostatní hráči, bodovo sa presadili Muránsky, Rozim aj Siládi. Dobrá obrana a trpezlivá hra v útoku priniesla bystrickým basketbalistom vedenie v polčase 31:39.

Aj po veľkej prestávke bystrickí basketbalisti pokračovali v nastolenom trende, kvalitná obrana kolektívna hra v útoku im prinášala ovocie. Každý z hráčov sa zapojil a presadil po rýchlom pohybe lopty aj bodovo a tak skóre utešene narástlo na 41:60. Štvrtá časť hry sa nijako nezmenila ani po vystriedaní hráčov na obidvoch stranách ihriska. Banskobystričania si umnou hrou kontrolovali výsledok, ktorý je lichotivý do ďalšej časti súťaže.

1. liga muži – skupina o 1.-6.miesto – Bratislava

BK ŠKP Štart Bratislava vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 66:85 (31:39)

Štvrtiny: 13:19, 18:20, 10:21, 25:25, Fauly: 17 – 17, TH: 17/9 – 15/10, trojky: 4 – 7

Body za BK ŠKP Štart Bratislava: Páleník 20, Hanusek 13, Kozlík 12, Luley 6, Odnoga 6, Praženka 4, Roman 3, Kováč 3, Otčenáš 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Haviar 18, Vojtek 15, Siládi 11, Muránsky 11, Minárik 8, Kotorík 8, Rozim 6, Šoltés 4, Koczkáš 4, Chalupka 0, Suriak 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): “Do odvetného zápasu sme na Štart cestovali s odhodlaním podať lepší výkon ako na domácej palubovke. Možno presne tento faktor nás motivoval a podali sme kolektívny výkon na oboch stranách palubovky. Ustrážili sme Kozlíka a ani Hanusek nám nerobil také problémy ako v domácom zápase. Kvalitnú hru v obrane sme potvrdili aj rozumnou hrou v útoku. Nemali sme žiadnu „extra“ hviezdu zápasu, tento zápas sme vyhrali preto, lebo sme hrali kolektívne a to ma teší najviac.”

9

*Družstvo MŠK BK Žiaru nad Hronom má jednu kontumačnú prehru bez priznania bodu.

Ďalší zápas odohrajú naši basketbalisti v nedeľu 7. apríla o 18.00 v hale Dukla na Štiavničkách proti KB Slávia TU Košice.