V 5. kole mali naši basketbalisti voľno, v nedeľu cestovali do Dolného Kubína.

Úvod zápasu bol vyrovnaný, družstvá striedavo naklonili misky váh vždy na stranu svojho družstva. V drese domácich sa strelecky chytil Dubovský, ktorý v krátkom slede zaznamenal štyri úspešné trojbodové koše. Dobre mu sekundoval v podkošovom priestore Lehotský. Hostia hrali veľmi individuálne v útoku a nedôrazne v obrane. Polčasové skóre 42:31 bolo výsledkom v pohode hrajúceho Lehotského a Dubovského, naopak Bystričania zaostávali za očakávaním.

Po prestávke hostia zlepšili obranu a vyrážali do rýchlych protiútokov a otočili skóre. V ďalšej časti obidve družstvá striedali slabšie úseky hry s lepšími, z čoho pramenilo najtesnejšie vedenie po tretej štvrtine. Hostia sa v poslednej štvrtine upokojili, vrátili k hre na začiatku druhého polčasu a zaslúžene zvíťazili.

1. liga mužov skupina východ – 6. kolo – Dolný Kubín

BK Dolný Kubín – ŠKP BBC Banská Bystrica 69:76 (42:31)

Štvrtiny: 19:15, 23:16, 13:23, 14:22.  Fauly: 16 – 5,  TH: 4/1 – 11/7, trojky: 10 – 9

Body za BK Dolný Kubín:  Lehotský 31, Dubovský 21, Uhričík 7, Kušnier 4, Pšenák 2, Špirko 2, Škorupa 2, Marcinek 0, Havlík 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Siládi 21, Vojtek 19, Minárik 15, Šoltés 10, Muránsky 9, Suriak 2, Matejčík 0, Demian 0, Mokroš 0, Lepáček 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Do zápasu sme vstúpili nekoncentrovane, hlavne na obrannej polovici ihriska sme domácim dali veľmi veľa priestoru a času. Cez polčasovú prestávku sme sa upokojili, dodržiavali sme pokyny a vrátili sme sa do zápasu. Ešte chvíľu sme hazardovali s vývojom zápasu, ale s blížiacim sa záverom sme hrali kolektívnejšie a hlavne taktickejšie.“