Úvodné kolo 1. ligy mužov v basketbale predohrávali naši basketbalisti v sobotu večer v Levoči.

Od začiatku zápasu sme určovali tempo a skóre bolo celý duel v prospech Bystričanov. Domáci hráči však držali v prvej štvrtine krok a snažili sa našim basketbalistom sťažiť cestu k víťazstvu. Na obrannej polovici ihriska hostia dokázali udržať domácich hráčoch na 33 bodoch. Na prestávku medzi 2. a 3. štvrtinou odchádzali bystrickí basketbalisti s dvanásťbodovým náskokom.

V druhom polčase sa prejavila únava na domácich hráčoch, čo dokonale využili hostia umnou hrou na útočnej polovici ihriska. V poslednej štvrtine sa už nič dramatické na ihrisku neudialo a tak si hostia z Banskej Bystrice v prvom súťažnom zápase sezóny odvážajú plný bodový zisk.

1. liga mužov – Levoča – 1. kolo

BK Slovenský Orol Levoča vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 63:84 (33:45)

Štvrtiny: 17:24, 16:21, 13:18, 17:21, Fauly: 22 – 19, TH: 18/14 -23/16, trojky:  5-6.

Body za Slovenský Orol Levoča: S. Kolečányi 16, Petrovič 15, Bečarik 10, Lenárt 7, Mačupa 5, Kamenický 4, A.Kolečányi 3, Slezák 2, Lazar 0, Palušák 0, Hlavčo 0, Ogurčák 0.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 24 , Šoltés 14, Minárik 14, Vido 12, Muránsky 10, Lepáček 4, Matejčík 3, Melezinek 3, Suriak 0, Demian 0, Mokroš 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Prvý zápas sezóny je vždy náročný po všetkých stránkach. Som rád, že sme ho zvládli. Hoci už v prvom polčase sme mohli umnejšou hrou ešte navýšiť bodový rozdiel. Každý z hráčov odviedol na ihrisku kus poctivej roboty, preto sa môžeme radovať z prvej výhry v novej sezóne. O týždeň nás na domácej palubovke čaká  Academic ŽU Žilina, týmto pozývam všetkých fanúšikom basketbalu v nedeľu 29. septembra o 16:00 hod do športovej haly Dukla na Štiavničkách.“