Prvé kolo Slovenského pohára, sa ako každý rok, aj teraz žrebovalo na aktíve Športovo-technickej komisie SFZ. Kluby Corgoň ligy sa dostanú do hry až v druhom kole, a tak nás zaujímali predovšetkým súperi ďalších dvoch Banskobystrických klubov.

Na úvod aktívu vyhodnotil predseda ŠTK Ján Panák súťažný ročník 2010/11 y prezentoval vyžrebovanie nového súťažného ročníka. S tým ako jediní nesúhlasili predstavitelia Kremničky. Nováčikovi súťaže sa nepáčilo, že má štartové číslo hneď vedľa Dukly Banská Bystrica „B“. To znamená, že skoro všetky zápasy odohrajú naraz doma a naraz vonku, s čím nesúhlasil ani zástupca Dukly Peter Halaj. Zväzoví funkcionári však naše kluby odbili so slovami „To si musíte vyriešiť vy, nám ani nenapadá, ako vám pomôcť.“

V ďalšom bode programu už bolo iba žrebovanie 1. kola SP. Sokol Dolná Ždaňa bola preradená z východnej skupiny, do skupiny západu kvôli nedostatku prihlásených mužstiev zo západu Slovenska. Prvý vyžrebovaný klub bola zvolenská Lokomotíva a súperom Odeva Lipany. Manažér Kremničky Vladimír Vaník trochu znervóznel, keď sa na tabuli objavilo jeho nedávne pôsobisko – ŽP Šport Podbrezová. Železiari však dostali Moldavu. Bystrické kluby prišli na rad až v posledných dvoch žrebovaniach. Po vyslovení „ŠK Kremnička“, to už vyzeralo na mestské derby s MFK Banská Bystrica. Kremničke však nakoniec prináleží prvoligová Rimavská Sobota a MFK Banská Bystrica sa predstaví v Poprade.

Vyžrebovanie 1. kola Slovenského pohára:

– hrá sa na jeden zápas 23.8.2011 a 24.8.2011 o 17:00

VÝCHOD

MFK Lokomotíva Zvolen – ŠK Odeva Lipany

FK Spišská Nová Ves – FC Lokomotíva Košice

MFK Dolný Kubín – MFK Goral Stará Ľubovňa

ŽP Šport Podbrezová – FK Bodva Moldava nad Bodvou

TJ Baník Ružiná – MFK Vranov nad Topľou

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce

Slavoj Trebišov – FK Giraltovce

Partizán Bardejov – FK LAFC Lučenec

ŠK Kremnička – MŠK Rimavská Sobota

FK Poprad – MFK Banská Bystrica

Tomáš Dzúrik (MFK Banská Bystrica): „Škoda, že sa nepredstavíme doma, ale taký je žreb. Určite sa na zápas v Poprade čo najlepšie pripravíme a verím, že s dávkou šťastia môžeme tohto súpera zdolať, aj keď to bude určite náročne.“ Vedúci tímu by privítal možnosť hrať prvé kolo proti Kremničke. „Hrať v pohári mestské derby proti Kremničke by bolo zaujímavejšie hlavne čo sa týka diváckeho záujmu. Nikde však nie je napísané, že sa nemôžme stretnúť v ďalšom kole.“

Ivan Šimko (ŠK Kremnička): „Teší nás, že budeme hrať doma. Osobne som si však želal kolegov z druhej strany diaľnice a v závere sa k tomu aj schyľovalo. Rimavská Sobota je silný súper, ale keď sme minulý rok porazili Moldavu, verím, že aj teraz prejdeme do druhého kola. Všetkých v klube však mrzí, že budeme hrať s Duklou zápasy doma naraz, pritom hrať opačne ako Dukla „B“ bola naša jediná požiadavka. Budeme sa to ešte snažiť v najbližších dňoch spoločne s manažérom Vaníkom napraviť,“ informoval mladý asistent generálneho manažéra.