mddMedzinárodný deň detí sa bude v Banskej Bystrici oslavovať netradične dva dni. Mesto, jeho Centrum voľného času a Park kultúry a oddychu tento rok spájajú sily s políciou, hasičmi, záchranármi a ďalšími organizáciami, a tak sa deti majú skutočne na čo tešiť.

Budúci piatok 31. mája budú počas celého dňa prebiehať statické a dynamické ukážky práce záchranárskych zložiek a polície. To všetko s množstvom súťaží a atrakcií pre deti. Podobne ako vlani, začne o 15-tej hodine program na Námestí SNP. Ten spestria viaceré hudobné a tanečné vystúpenia, rôzne súťaže a aj tu sa deti môžu tešiť na zábavu v tvorivých dielňach, alebo na ďalších atrakciách. Piatkový večer vyvrcholí koncertom rapera Michala Straku – známejšieho pod menom EGO, ktorý určite poteší najmä skôr narodené deti.

Rodičia budú môcť so svojimi ratolesťami aktívne stráviť aj sobotnajšie dopoludnie. V mestskom parku bude pripravené cyklodopoludnie s cyklojazdou mestom a zároveň PKO pripravuje pre najmenších jedinečné zážitky v detskom cirkusovom parku.

Program osláv Medzinárodného dňa detí v Banskej Bystrici

Piatok 31. mája 2013

Park pod Pamätníkom SNP

10.00 – 18.00 hStatické ukážky práce záchranárskych zložiek. Prezentácie techniky a výstroje polície, hasičov a záchranárov. Počas celého dňa súťaže a atrakcie pre deti.

16.30 – 17.30 hDynamické ukážky práce záchranárskych zložiek. Policajný zásah, zlaňovanie, činnosť kynológov a pyrotechnikov, mestskej polície, hasičov, špeciálnej zásahovej jednotky.

Priestor pred Barbakanom

od 14.30 h – Projekt Afriktivity – výstava fotografií o rozvojovej pomoci Afrike.

Námestie SNP

od 15.00 h  – Diskotéka pre deti, vystúpenia Tanečnej školy Janette Fáberovej, Breakin v podaní Stred crew, tvorivé dielne Stredoslovenského osvetového strediska, animácie pre deti o ktoré sa postará CVČ Junior a maľovanie na tvár.

17.00 – 19.00 h – Program jazykovej školy SPEAK a DJ Majco

19.00 h – Koncert EGO

Sobota 1. jún 2013

Mestský park

Program počas dopoludnia.

Hromadná cyklojazda hviezd ulicami mesta
9.00 štart v Mestskom parku, 10.00 cieľ v Mestskom parku, 10.00 autogramiáda. Počas programu bude v Mestskom parku k dispozícii trixi mobil a tiež  elektrobicykle Podujatie podporuje Olympijský výbor (účastníkmi cyklojazdy budú viacerí olympionici).

Detský cirkusový park alebo nová manéž v meste a súťaženie v duchu cirkusovej nálady
od 10.00 – 12.00 h.  Detský retiazkový kolotoč, tvorivé dielne, balancovanie na lane, žonglovanie, skok vo vreci, vystúpenie kúzelníka a míma, ukážky výcviku psov určených na kanisterapiu.