Banskobystrická hudobná skupina Sto múch vydala 17. augusta 2019 nový album, ktorý premiérovo pokrstí v sobotu, 28. septembra od 20:00 h v záhradných priestoroch Jazz Art Café Mefisto.

Jeseň na krídlach múch

Banskobystrická, pomerne veselá hudobná skupina Sto múch vám chce jesenné dni spestriť predstavením ich nového albumu. Piesne na ňom sú takmer všetky o láske. O láske šťastnej, vysnívanej, nevídanej, ale aj nenaplnenej, všednej, či vyhasnutej. Ale najmä o láske k spoločnému hraniu a o radosti. Na koncerte sa s vami o tú radosť určite podelia. Ich vystúpenie je niečo medzi koncertom a estrádnou show, plnou energie, farieb, flitrov a nenáročných choreografií, ktoré si diváci môžu s nimi s chuťou zatancovať.

Ak sa ale návštevníci ich koncertov, samozrejme po prekonaní prvotných zimomriavok trápnosti a pochybností, či to fakt myslia vážne, započúvajú do textov, zistia niekoľko zaujímavostí. Zistia, že „Muchy“ poznajú zákon o rytmickom krátení a výnimky z neho a teda, že texty ich piesní sú napísané, ale aj zaspievané naozaj po slovensky. Ďalej zistia, že niektoré z nich sú o vážnych veciach, ktoré sa dejú v medziľudských vzťahoch a môžu tam nájsť inšpirácie, či návody na riešenie. A možno im napadne, že takto sa blázniť a tešiť zo života by sa mal z času na čas každý, aj keď je už výrazne dospelý.

Koncert a krst nového albumu sa uskutoční v záhradných priestoroch Jazz Art Café Mefisto na Námestí Štefana Moysesa. Vstupné na koncert je 3 € a v cene vstupného je pre návštevníkov pripravená aj kapustnica. Informácie o skupine Sto múch a o samotnom podujatí nájdete aj na Facebooku.