Po stredajšej výhre v Slovnaft Cupe, keď banskobystrickí futbalisti porazili treťoligový Báhoň až po pokutových kopoch, cestovali tentokrát v rámci ligovej súťaže do Serede. Z doterajších dvoch zápasov vyťažili zverenci trénera Faktora iba jeden bod a túto bilanciu chceli zmeniť práve v tomto stretnutí.

ŠKF Sereď vs. FK Dukla Banská Bystrica 5:0 (1:0)

Góly: 40. Mečiar, 50. a 57. Morong, 71. Ventúra, 75. Laura. ŽK: Steinhübel – Maťašovský, Memič, Jarabica, Savič, Ungar. ČK: Memič (Banská Bystrica). Zápas sledovalo v Seredi 533 divákov.

Zostava ŠKF Sereď: Šálka – Mečiar, Steinhübel (60. Pellet), Laura, Loduha, Cherednychenko (76. Petreje), Kmeť, Morong (C), Ventúra, Jackuliak (71. Medgyes), Ba

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Maťašovský – Savič (C), Jarabica, Memič, Daniel, Cvik (75. Ungar), Barišič, Urgela (65. Neušel), Džoni, Hamzagič (65. Fuják), Čtvrtníček

Dukla-ZilinaB-3Vstup do zápasu mohol byť pre Duklu katastrofálny, keby v ôsmej minúte premenil pokutový kop domáci Martin Mečiar. Ten ale v tutovej príležitosti zlyhal. Rovnaký hráč však využil v závere prvej 45-minútovky priamy kop z výhodnej pozície. Paradoxne práve Mečiar sa revanšoval za zaváhanie z úvodu stretnutia a strelil dôležitý gól do šatne, dôležitý pre Sereď, nepríjemný pre Duklu.

Bystričanom sa nepriaznivý stav nedarilo zvrátiť, naopak už v 50. minúte prehrávali rozdielom dvoch gólov. Zariadil to kapitán domácich Adam Morong a keď o sedem minút nato tento hráč strelil svoj druhý gól, vyzeralo to s červeno-bielymi na zle nedobre. Od 70-tej minúty hrala Dukla v početnej nevýhode po druhej žltej karte Memiča, čo za dve minúty dokázal využiť na prekonanie Maťašovského Denis Ventúra. Už v 75-tej minúte navyše zvyšoval na 5:0 Ľuboslav Laura. Vojaci mohli skóre kozmeticky upraviť v 78. minúte, ale nariadenú jedenástku nepremenil Josef Čtvrtníček, čím podčiarkol trápenie Dukly v tomto zápase. Zverenci Ľubomíra Faktora tak nenadviazali na poslednú výhru v pohári ani výsledok 1:1 so Žilinou B a zo Serede odchádzajú domov naprázdno.

Ľubomír Faktor (tréner Dukly): „Domáci nám ukázali ako sa bojuje za klub a mesto. Hrali so srdcom a s nasadením, kombinačne. Nepodržal nás dnes brankár, pretože obrana stála na hlinených nohách a stredová formácia akoby ani neexistovala. Útočníci mali málo šancí, v prvom polčase ich nevyužili a v druhom prakticky nie je čo hodnotiť. Náš výkon bol na úrovni prvej triedy. Chýbalo nasadenie, nehrali sme srdcom, absentovalo aj futbalové myslenie. S niektorými hráčmi sa teda budeme musieť rozlúčiť, pretože na túto súťaž jednoducho nemajú.“

Norbert Juračka (tréner brankárov Dukly): „Nemôžem viniť Maťašovského za túto prehru. Ani jeden gól nepadol po jeho chybe. Navyše podržal mužstvo pri ďalších situáciách súpera. Žiaľ nepomohli mu obrancovia. Zlyhala defenzíva, preto padlo toľko gólov do našej siete.“

V nedeľu 21. augusta privítajú vojaci na Štiavničkách rezervu bratislavského Slovana. Úvodný výkop je naplánovaný na 16.30 hod.