Do mesta pod Urpínom sa aj tento rok chystá veľkolepý detský karneval. V sobotu 10. februára sa od 15-tej hodiny budú môcť nielen deti, ale aj dospelí preniesť do ríše rozprávok.

Kým sa dospeláci počas fašiangových víkedov zabávajú na plesoch, pre deti sú určené maškarné plesy, karnevaly. Jeden taký poteší malých, aj veľkých v priestoroch auly Slovenskej zdravotníckej univerzity na Bernolákovej ulici v Banskej Bystrici. Pripravená je skvelá zábava, tanečné vystúpenia najmenších detí zo Sonyta Mini Disco a z tanečnej školy Janette Fáberovej. Tešiť sa môžete aj na súťaže, tombolu a fašiangovú diskotéku. Podujatím bude sprevádzať Diana Javorčíková. Najlepšia, najnápaditejšia a najoriginálnejšia maska, ako aj rodinka v kostýmoch,  budú odmenené krásnymi cenami. Prvá cena je víkendový pobyt pre celú rodinu, druhá je cena finančná odmena vo výške 100 eur a tretia cena je darčekový balíček. Súčasťou programu bude balónový tanec, súťaže o darčeky a sladkosti, ako aj tombola. Organizátori mysleli aj na občerstvenie a k dispozícii bude ovocný raut a detský kútik.

Vstupné na podujatie bude vo výške 2 eurá na osobu a lístok bude zároveň zlosovateľný. Vstupenky sa budú dať zakúpiť priamo na mieste,  ako aj v sídle spoločnosti BCF na Zvolenskej ceste 14, Banská Bystrica, alebo na Stavebnej 1 v sídle OZ Erika Karová.