Mladík z Banskej Bystrice zrejme prehnal silvestrovské oslavy a sadol si za volant opitý. Chytili ho policajti, ktorí u neho navyše našli aj drogy.

policajná kontrola 1 (7)Poverený príslušník v Banskej Bystrici začal trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi a z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia obvinil 21-ročného vodiča z Banskej Bystrice.

V noci 1. 1. o 1.45 hodine, na Starohorskej ulici v Banskej Bystrici, polícia zastavila a kontrolovala vodiča osobného motorového vozidla Škoda Superb. Vyzvali ho, aby predložil doklady na vedenie a prevádzku motorového vozidla, čo neurobil, nakoľko ich nemal u seba. Následne bol vyzvaný na vykonanie dychovej skúšky, pričom mu namerali 0,65 miligramu alkoholu, čo je 1,35 promile. Vodič jazdil pod vplyvom alkoholu aj napriek tomu, že mu bol uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá platný do júla 2015. Následne pri eskorte na policajný útvar vykonali u vodiča bezpečnostnú prehliadku, pri ktorej u neho našli plechovú krabičku v ktorej sa nachádzali dva sáčky s obsahom zelenej sušenej rastliny v presne nezistenom množstve a so zvyškami zelenej sušenej rastliny v presne nezistenom množstve a taktiež u neho našli aj digitálnu váhu. Vodičovi bola obmedzená osobná sloboda, po vykonaní procesných úkonov ho poverený príslušník umiestnil do policajnej cely a po predchádzajúcom súhlase prokurátora bol prepustený a stíhaný bude na slobode. Za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody až na 2 roky.