Druhá liga má za sebou štyri kolá, po ktorých sa už dá relatívne hodnotiť sila a výkonnosť jednotlivých tímov. Tento víkend dôjde k stretu dvoch tabuľkových susedov – Banskej Bystrice a Šamorína. Obaja sa však nepohybujú v popredí celkového poradia, ale až v jeho strede. A to zaslúžene. Minuloročný vicemajster stratil už štyri body, jeho súper dokonca o dva viac.

Kríza v „domácom“ prostredí

Banskobystričania sa už dlhší čas usilujú o návrat medzi elitu slovenského futbalu. Vždy im však chýba ešte jeden krok, ktorým by potvrdili svoje ambície. Inak tomu nebolo ani v minulej sezóne, v ktorej im priamy postup vyfúkol v závere Liptovský Mikuláš. V baráži potom nestačili na Senicu, takže na nich čaká ďalší rok v druhej lige.

A ten začali priam úchvatne, keď zmietli Námestovo na jeho štadióne po výsledku 7:0. Potom však prišla remíza so Skalicou a ďalšia strata bodov za prehru s Podbrezovou. Do stredu tabuľky dostala Banskobystričanov až výhra nad Košicami.

Pozrime sa však na „domáce“ zápasy. Hráči spod Urpína pre rekonštrukciu svojho štadióna hrajú v okolitých mestách, kde ako domáce mužstvo nevyhrali ani jeden z posledných piatich stretnutí. Okrem Podbrezovej a Senice nestačili ani na Petržalku a Slovan Bratislava. No a práve so Šamorínom, síce vo Zvolene, zaknihovali remízu 1:1.

Tipérske predikcie

Na favoritovi tohto zápasu panuje v stávkových kanceláriách jednotnosť. Všade je ním Banská Bystrica, ktorej kurz sa pohybuje okolo úrovne 1,40. Na jej súpera je vypísaný až niekoľkonásobne vyšší kurz, z čoho sa dá usúdiť, že bookmakeri šancu Šamorínu vôbec nedávajú. Ak by ale motyka vystrelila, kurz okolo úrovne 5,30 bude výherný.

Stávky na druhú najvyššiu ligu nájdete aj v ponuke DOXXbetu, kde je kurz na domácich zatiaľ najvyšší a to až 1,58. Odborníci tejto spoločnosti boli tiež zhovievavejší k hosťom sobotného zápasu, na ktorých vypísali hodnotu pod hranicou 5,00. To už ale neplatí pre SYNOT TIP, kde šance oboch tímov vidia podobne ako v prípade zvyšných stávkových kancelárií na Slovensku.

Forma oboch tímov

Ani jeden z aktérov sobotného stretnutia nevstúpil do ligy ideálne. Minuloročný vicemajster má zatiaľ druhé miesto vzdialené na štyri body, Šamorínu chýba na dorovnanie šiestej priečky z minulej sezóny jeden bod.

Dukla naposledy porazila Košice 2:1, o čo sa postarala nedávna čerstvá posila s viacročnými skúsenosťami z najvyššej súťaže – David Depetris. Naturalizovaný Slovák prišiel na ihrisko až v druhom polčase, no za 33 minút dokázal otočiť stav zápasu. O jeden gól viac má na konte Róbert Polievka, ktorý dosiahol v prvom kole hetrik.

Aj v šamorínskom mužstve nájdeme trojgólového strelca. V poslednom zápase sa presadil Lukáš Leginus. K tomuto presnému zásahu musíme ešte pripočítať aj dva góly do siete rezervy Slovana. Dvadsaťjedenročný stredopoliar predtým okúsil hosťovanie v Dunajskej Strede, no od roku 2019 je stabilným hráčom Šamorína.

Pohárový predkrm

Hostia zo Šamorína musia ešte pred víkendovým súbojom s Banskou Bystricou nastúpiť na pohárový duel Slovnaft Cupu v Jaslovských Bohuniciach, kde by mali jasne potvrdiť svoju kvalitu. Tento duel však môže hráčov trénera Michala Kuruca mierne vyčerpať. Dá sa preto očakávať rotácia v zostave, aby bol Šamorín čo najlepšie pripravený na víkendové ligové stretnutie.

V Slovenskom pohári pôsobí stále aj Banská Bystrica. Mužstvo zo stredného Slovenska však svoj súboj druhého kola s Jesenským odohrá až v utorok 24. augusta. Banskobystričania sa tak plne sústredia len na najbližší ligový duel.

Čo môžu fanúšikovia očakávať

Jednoznačne vyrovnané stretnutie. Naposledy to bola remíza, predtým tesný triumf Banskej Bystrice. Ak nahliadneme do histórie vzájomných zápasov ešte hlbšie, uvidíme aj víťazstvo ŠTK 3:0, či ich prehru 0:5. Šamorín ale ako hosťujúci tím prehral s Banskou Bystricou len raz v posledných štyroch konfrontáciach. Pod outsiderské postavenie hostí sa zrejme podpísal aj fakt, že viacero ich hráčov sa po hosťovaní vrátilo do Dunajskej Stredy. Z DAC však prišiel na ročnú výpožičku Ferenc Bogi a Bright Wusu, ktorý už stihol streliť dva góly. To ho v poradí kanonierov Šamorína dostalo na druhé miesto za Lukáša Leginusa.

Tipujte výsledok tohto zápasu

Zaujímavé stretnutie, súboj dvoch susediacich tímov v tabuľke a obojstranné chcenie získať všetky tri body. Zápas Banskej Bystrice a Šamorína sa oplatí mať na tiketoch či už ako SOLO stávku, alebo zápas v kombinácii. Kurzy poskytujú pomerne vysokú istotu pri voľbe čistej jednotky. Tí, ktorí dúfajú v prekvapenie, sa zase môžu spoľahnúť na prípadné viac ako 5-násobné zhodnotenie vkladu takmer vo všetkých stávkových kanceláriách. Ale to musí Šamorín poriadne zaskočiť svojho súpera. Výsledok sa dozvieme v sobotu po výkope o 16:30.