Po sérii štyroch prehier v rade chceli Banskobystričania v 35. kole Extraligy na ľade Piešťan bodovať.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 2:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 6. V. Urban (A. Hruška, Haring), 14. T. Melichárek (Škadra, Brňák) – 8. Mikolášek (Češík, Ján Sýkora), 23. R. Macík (Lunter, Predajniansky), 63. Češík (M. Trochta, Kubka)

Zostavy:
Piešťany:
Ondrejka – Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka, A. Kolník, Mrázik, V. Urban – F. Hudec, V. Nemec, T. Melichárek – Chylo, Peško, Šišovský – S. Saliji, Mertel, Stupka – A. Hruška, M. Toman, Haring
Banská Bystrica:
Chorošun – Bambúch, Kubka, O. Janík, Biro, Styk, J. Predajniansky – Lunter, M. Hudec, R. Macík – Ján Sýkora, Češík, Mikolášek – B. Jankovič, M. Trochta, Srnka – Šimun, Juraj Sýkora, Zigo

Banskobystrický brankár Chorošun sa nechal nachytať už v 6. minúte zápasu, keď nahodenie domáceho obrancu Urbana od modrej čiary skončilo v sieti HC 05. Z vedenia sa ale domáci dlho neradovali a ani nie o minútu na to sa strhla mela pred bránkou Ondrejku, v nej sa najlepšie zorientoval Mikulášek a vyrovnal na 1:1. Piešťany boli ale naďalej aktívne a do menších šancí sa dostával najmä Saliji. v 14. minúte sa Chorošun opäť predviedol neistým zákrokom. Melichárek vystrelil nie veľmi prudkú strelu, ktorú banskobystrický brankár neudržal v lapačke a puk sa dokotúľal za jeho chrbát. Do konca tretiny mali ešte hráči HC 05 príležitosť presilovej hry, ale skóre sa už nemenilo.

Bystričania vyrovnali v úvode druhej tretiny. Predajniansky nahral do útočného pásma Lunterovi, ktorý prenechal puk medzi kruhmi Macíkovi a ten prekonal domáceho brankára Ondrejku. Piešťany sa nechceli s týmto stavom zmieriť a aktívnou hrou sa dostali k niekoľkým stranám, ktoré však Chorošun tentoraz spoľahlivo kryl. Piešťany mohli ísť do vedenia dve minúty pred koncom, ale Haring trafil iba hornú žrď.

V prvej minúte posledného dejstva sa nechal vylúčiť Banskobystričan Janík a jeho nedisciplinovanosť mohol potrestať Kolník. Ten trafil spojnicu brány, o čom sa uistili aj hlavní rozhodcovia Jonák s Holienkom prostredníctvom videozáznamu. V 47. minúte mal v skrumáži pred bránou veľkú šancu Sýkora, ale nepresadil sa. Domáci sa dostávali k strelám, ale nedokázali využiť ani presilovku po vylúčení Juraja Sýkoru v 50. minúte. Šancu na rozhodnutie zápasu mali Piešťanci dve minúty pred koncom, kedy na trestnú lavicu išiel Bambúch, ale domáci nedokázali presilovku využiť a muselo sa hrať predĺženie.

V ňom sa Bystričania najprv ubránili v oslabení a následne Češík individuálnou akciou rozhodol o víťazstve HC 05.