Stredajší večer bude v banskobystrickom Múzeu SNP patriť spomienke na obete prenasledovania a vyvražďovania v období druhej svetovej vojny. Pri príležitosti blížiaceho sa Medzinárodného dňa obetí holokaustu, sa pod záštitou primátora Banskej Bystrice Petra Gogolu, uskutoční za účasti veľvyslanca štátu Izrael Alexandra Ben Zviho od 17.00 h Spomienkový večer.

Na zúčastnených hostí čaká zaujímavý náučný i kultúrny program, ktorý hudobne spestria Jana Belková, Daniela Babicová a tiež Jana Orlická. Súčasťou programu bude aj prednáška riaditeľa Múzea SNP v Banskej Bystrici Stanislava Mičeva. Podujatie organizuje Kresťanské spoločenstvo Milosť a Múzeum Slovenského národného povstania. V duchu slov Elie Wiesela „Zabudnúť, znamená nechať ich znovu zomrieť,“ si Banská Bystrica aj podporou takejto akcie pripomína obete nacizmu.

Primátor Banskej Bystrice Peter Gogola je už po druhý rok pozvaný aj na podujatie slávnostného odovzdávania titulu udeľovaného Štátom Izrael a múzeom holokaustu Yad Vashem v Jeruzaleme Spravodlivý medzi národmi, ktoré sa uskutoční na budúci týždeň v Bratislave.