Už tento víkend sa v Banskej Bystrici stretnú traceuri (parkouristi) zo Slovenska, Čiech, Poľska a Rakúska. Podujatie je otvorené aj pre verejnosť a zahŕňa najmä spoločný tréning, ale môžete sa tu dozvedieť oveľa viac o disciplíne, vďaka ktorej môže ľahšie prekonávať prekážky takmer každý.

Banská Bystrica je jedným z významných centier parkouru na Slovensku. Tejto nesúťažnej disciplíne sa v meste pravidelne venuje skupina mladých ľudí a práve oni sa rozhodli zorganizovať akciu, ktorá spojí členov parkourovej komunity zo strednej Európy. Vďaka pozitívnemu ohlasu na prvý ročník sa Parkour meeting uskutoční v Banskej Bystrici po druhýkrát – o deň dlhší, väčší a zaujímavejší. Na základe už prebehnutej registrácie traceurov organizátori očakávajú ešte vyššiu účasť ako minulý rok.

Verejnosť sa registrovať nemusí a vstup na podujatie má zadarmo. Sú pre ňu pripravené zaujímavé ukážky parkouru a rôzne workshopy. Ich cieľom je ľuďom ukázať, že cvičiť sa dá aj zadarmo, zdravo a bez súťaživosti, či rivality. Organizátori tak dúfajú, že akcia by mohla pomôcť odbúrať predsudky voči prívržencom tejto disciplíny a získať pre túto aktivitu väčšie pochopenie od okolia.

Parkouristov a ich skoky môžete vidieť v parku pod Pamätníkom SNP, športovej hale Športového gymnázia v Banskej Bystrici, ako aj v ďalších vybraných lokalitách v meste.

Viac informácií sa dozviete na facebookovej stránke https://www.facebook.com/groups/141522309223016/, na stránke parkour.sk alebo mailom na parkourmeetingbb@gmail.com.

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto, Nadácii SPP a programu YouthBank MaGNeT, spoločnosti Telefónica Slovensko a v spolupráci s Nadáciou Ekopolis v rámci programu Think Big.