Posledné júlové dni sú v Banskej Bystrici opäť horúce a to nielen kvôli počasiu. Jedno z najkvalitnejších hip hop podujatí svetového formátu, OUTBREAK HIP HOP FESTIVAL, sa už po štvrtýkrát koná priamo v meste pod Urpínom, tentoraz v podobe európskeho finále.

Outbreak 8 - 2012 World Finals_32Súčasťou bude zároveň aj svetové finále unikátneho projektu Rep YOUR COUNTRY (krajina vs krajina). Celá akcia trvá už od nedele 21. júla a potrvá do 28. júla, kedy sa mesto stane epicentrom umelcov a fanúšikov hip hopovej kultúry z viac ako 60 krajín sveta. V minulých ročníkoch sa viac ako 1300 bboys a bgirls z 53 krajín sveta spoločne postarali o neskutočnú atmosféru umocnenú medzinárodným graffiti jamom, MC freestyle battlom, nezabudnuteľnými párty a hudbou funkových kapiel. Tento rok sa Outbreak Europe organizátori rozhodli spojiť s organizátormi z USA, Ukrajiny a Poľska, aby priniesli celosvetovú “bombu” v podobe projektu s názvom Hip Hop Holidays! A po prvý raz sa im podarilo získať pre toto špičkové medzinárodné podujatie aj generálneho partnera, ktorým sa stal Orange. Aj vďaka tomu sa môžu návštevníci tešiť na bohatý program.

Už od nedele prebieha Catch the Flava letný kemp s najlepšími tanečnými lektormi z USA a Európy, päťročnicu oslávi jedna z top slovenských bboy crews, Hasta La Muerte a vo štvrtok 25. júla sa bude konať európska verzia vychýreného amerického bboy eventu Cypher Adikts.

Piatok 26. júla odštartuje hlavná časť, festival OUTBREAK EUROPE 2013, v klube Ministry of Fun. Tento deň bude zasvätený kvalifikácii vo forme preliminačných battlov vo všetkých kategóriách.

Outbreak 8 - 2012 World Finals_12V sobotu 27. júla sa elita postupujúcich tanečníkov pobije o európsky titul a postup na SVETOVÉ FINÁLE DO ORLANDA (USA). Ich výkony bude hodnotiť exkluzívne trio, zakladateľ a prezident legendárnej tanečnej skupiny Mighty Zulu Kingz – Alien Ness /USA/, jedna z najlepších bgirls – Jeskilz /USA/ a na európskej tanečnej scéne rešpektovaný bboy Focus /Fínsko/. Počas obidvoch dní budú súbežne prebiehať sprievodné akcie, ako napríklad graffiti jam na 100 metrovej stene, tanečné kruhy, či live vystúpenie funkovej kapely Comp&Neros zo Zvolena a Champion Sound (Prago Union) z Prahy. Atmosféru doladí chill zóna a stánky s originálnou hip hop módou priamo z USA. Večerné párty v najlepšom a najväčšom klube Ministry of Fun sú už samozrejmosťou.

Aby ani nedeľa neostala v hanbe, pripravené bude svetové finále REP YOUR COUNTRY alebo KRAJINA vs KRAJINA, ktoré dostane do varu celú Europa Shopping Center. Aj vy tak budete môcť podporiť slovenský tím.

O hudobnú produkciu sa postará elitná zostava DJ-ov, a to DJ Renegade /Anglicko/, DJ Lean Rock /USA/, DJ Ervin Arana /USA/, DJ Scream /Ukrajina/, DJ Plash /Poľsko/ a DJ Smirnoff /Rusko/. Na mikrofóne sa bude striedať osvedčené duo MC´s na čele s energickým Mariom Bee /Holandsko/ a domácim Lil Pablom /Slovensko/.

Viac informácií o podujatí nájdete na internetovej stránke thebboyspot.com/outbreak.

Tip: Pozrite si reportáže z uplynulých ročníkov na BBonline.sk…