Začiatkom novembra sa v nemeckom Neunkirchene konali Majstrovstvá Európy v moderných tancoch. Mladé tanečníčky z K-Dance Banská Bystrica si pomerali sily s najlepšími tanečnými školami z viacerých krajín Európy ako Nemecko, Holandsko či Česká republika. Šesť dievčat vo vekovom rozmedzí od 8 do 12 rokov sa stretlo s tanečníkmi vo viacerých kategóriách.

Medzi 35 sólo tanečníkmi sa najlepšie umiestnila Stelka Šestáková na fantastickom siedmom mieste. Výborný výsledok dosiahli aj dievčatá Barbora Selecká, Nina Mesiarkinová a Aneta Šotiková, ktoré skončili tesne pred finálovou osmičkou.

Dievčatá tancovali nielen v sólo kategórií. O úspech sa pokúsili aj v kategórii Small Group, teda v malej skupine do sedem členov, kde tancovali vopred určenú choreografiu a vytancovali si krásne piate miesto.

Absolútnymi víťazkami sa stali dievčatá v kategórií Freestyle, v ktorej si na vlastný hudobný mix vytvorili tanec, kde porota hodnotila okrem technického prevedenia tanca aj kreativitu, kostým či výraz. Medzi desiatkami tanečných skupín sa im podarilo prebojovať do finále a nakoniec celú súťaž vyhrať. Tak sa teda historicky zapísali ako prvý tím z Českej a Slovenskej republiky, ktorý vyhral toto prestížne podujatie.

Cela príprava trvala už od leta, kedy dievčatá spolu s trénerkou počas dlhých večerných tréningov vyšperkovali svoje zdatnosti a techniku až k dokonalosti. Medzinárodná porota sa takmer jednohlasne zhodla na ich umiestnení.

Tak sa teda tanečná skupina Young Miracles v zložení, Stelka Šestáková, Ninka Michalidesová, Ninka Mesiarkinová, Anetka Šotiková, Timejka Malatincová a Baška Selecká podpísali pod úspešnú športovú reprezentáciu nášho mesta a krajiny.

Sme radi, že entuziazmus a odhodlanie detí, ich rodičov a tanečnej školy sa po dlhých rokoch dočkal úžasného výsledku a Banská Bystrica, ktorá žije športom nielen v poslednom období, sa tak dostáva na mapu svetových športových úspechov aj v tejto zaujímavej kategórií.

Budúci rok plánujú dievčatá vycestovať na Majstrovstvá opäť a veríme, že sa počet záujemcov rozšíri a dievčatá budú môcť súťažiť aj v iných kategóriách. Napríklad vo veľkej skupine, ktorá musí viac ako sedem tanečníkov.

Tanečná škola K-Dance sa venuje moderným tancom detí už viac ako 15 rokov a nesmierne sa teší, že roky tvrdej práce prinášajú svoje ovocie.