Z manažérov tenisti, zo stavbárov futbalisti a z učiteľov volejbalisti. Takto nejako to bude vyzerať na prvom ročníku Bystrických firemných hier už v piatok, 23. júna.

Sily si zmerajú zamestnanci súkromných firiem z rôznych oblastí, ale aj vedenie mesta Banská Bystrica – Európskeho mesta športu 2017. Súťažiť budú v šiestich športoch, ktorými sú tenis, bedminton, futbal, volejbal, pingpong a streetball.

„Športové hry sú hlavne kultúrno – spoločenským podujatím, kde sa stretávajú zamestnanci z rôznych firiem.  Hoci v reálnom živote si môžu firmy konkurovať a mať napäté obchodné vzťahy, tu na také veci nie je priestor. Ide o zábavu, férovú súťaž a neformálne stretnutia či zoznámenia,”  hovorí Martin Labaš, konateľ z Baseline Sport Arény.

Práve v tomto športovom areáli sa firemné hry odohrajú, keďže súčasťou strediska sú tenisové kurty a ihriská na ďalšie súťažné disciplíny. „Po celý deň bude o súťažiacich postarané. Na raňajky budú misy, na obed guláš v kotlíku a grilované špeciality, hry ukončíme spoločným večerným rautom. Mnohé priateľstvá, ktoré tu súťažiaci nadviažu, potom môžu využiť aj v pracovnej sfére, v obchode a v podnikaní,“ objasňuje spoluorganizátor podujatia Peter Vozár, konateľ spoločnosti Vego marketing. Do hier sa zapojí on aj jeho zamestnanci. Pravidlá dokonca povoľujú viac tímov z jednej firmy, zároveň však platí, že účasť na všetkých disciplínach nie je povinná.

Každý šport sa bude hodnotiť najskôr samostatne, no v záverečnom celkovom hodnotení môžu firme pomôcť aj nešportoví zamestnanci.V malých, na kondičku nenáročných súťažiach ako sú biliard či šípky, sa bude dať nazbierať zopár bodov navyše.

„Pamätám si deň, keď organizátori prišli za mnou s myšlienkou tejto športovej akcie. Našli sme hneď spoločnú reč a BFH sme podporili finančne, ale aj sa plánujeme zúčastniť a zašportovať si spoločne. Verím, že sa z tejto akcie podarí urobiť tradičné a každoročné športové podujatie, ktoré do srdca Slovenska rozhodne patrí,“ povedal k tomuto projektu Martin Turčan, viceprimátor Banskej Bystrice.

Viac informácií o Bystrických firemných športových hrách a o tom, ako sa môže prihlásiť aj Vaša firma získate na tejto webovej stránke.