Banská Bystrica bude po zápasoch Majstrovstiev Európy vo futbale do 19 rokov a pred EYOF 2022 hostiť ďalšie športové podujatie, ktoré svojím významom presahuje hranice regiónu. Počas prvého júlového víkendu privíta nový Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej najlepšie tímy Slovenska v malom futbale.

Až 77 tímov zabojuje počas soboty 2. júla a nedele 3. júla o tituly v troch kategóriách na Niké Majstrovstvách Slovenska v malom futbale 2022, ktoré budú počtom účastníkov najväčšie v histórii. V hlavnej kategórii mužov si to o titul majstra Slovenska rozdá 56 mužstiev. Počet tímov v kategórii 40+ vzrástol oproti minulému ročníku z 12 na 16. Po prvýkrát v histórii sa môžeme tešiť aj na kategóriu žien. Vstup je voľný.

Bystrica má v ohni päť želiezok

Na domácom turnaji budú chcieť triumfovať banskobystrické tímy. V hlavnej kategórii budú Banskobystrický zväz malého futbalu reprezentovať Bianconeri, Oranjes a FC Nemce. V kategórii 40+ budú domáci priaznivci držať palce banskobystrickej Kemade. Medzi päticou ženských tímov nájdeme aj futbalistky MFK Dukla Banská Bystrica. Kompletné zloženie základných skupín nájdete na stránke podujatia.

Malý futbal má v Banskej Bystrici dlhoročnú tradíciu. Uplynulá sezóna súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu bola jubilejná štyridsiata. Oslavy 40 rokov malého futbalu v meste pod Urpínom tak vyvrcholia práve týmto významným podujatím.

„Som veľmi rád, že budeme hostiť Majstrovstvá Slovenska v malom futbale v novom areáli Mestského mládežníckeho štadióna v mestskej časti Radvaň. Celý náš Výkonný výbor spolupracuje pri prípravách tohto podujatia. Pevne verím, že sa nám podarí zorganizovať najlepšie MSR doposiaľ. Na turnaji sa predstavia aj štyria zástupcovia z BBZMF – Oranjes, Bianconeri, FC Nemce a výber nad 40 rokov pod názvom Kemada. Držím všetkým palce, aby sa dostali na turnaji čo najďalej. Chcem poďakovať Mestu Banská Bystrica, Banskobystrickému samosprávnemu kraju, ktorí toto podujatie podporili finančne a mestskej organizácii Záhradnícke a rekreačné služby, ktorá je spoluorganizátorom MSR,“ uvádza Lukáš Berec, predseda Banskobystrického zväzu malého futbalu.

Nový areál v Kráľovej privíta prvé podujatie

Dejiskom Majstrovstiev Slovenska v malom futbale 2022 bude Mestský mládežnícky štadión v Radvani-Kráľovej. Pôjde o prvé podujatie, ktoré sa v novom areáli uskutoční.

„Som nesmierne rád, že vedenie Slovenského zväzu malého futbalu prejavilo záujem o organizovanie Majstrovstiev Slovenska na našom novom mestskom štadióne. Síce sa hracia plocha už niekoľko týždňov používa na trénovanie, kolaudácia tribún a hlavnej budovy šatní prebehne len tesne pred začiatkom turnaja. Všetci zúčastnení si tak budú môcť vyskúšať ako prví úplne nové priestory. Pre hráčov je však ešte dôležitejšie, že ich budú v krásnom prostredí môcť povzbudzovať fanúšikovia priamo z novučičkých tribún, pričom maximálna kapacita je 1 489 divákov,“ hovorí Martin Majling, námestník riaditeľa spoločnosti ZAaRES.

Medzi rozhodcami na turnaji nebude chýbať banskobystrický arbiter Michal Béreš, ktorý rozhodoval finále najvyššej slovenskej súťaže v malom futbale (SZMF Superliga) a zápas o 3. miesto na nedávnych Majstrovstvách Európy v Košiciach. Zároveň je aj členom Výkonného výboru BBZMF.

„Keď sa predstavitelia Slovenského zväzu malého futbalu prišli pozrieť na náš nový areál v Radvani, tak povedali, že je to ideálne miesto na zorganizovanie takéhoto podujatia. Tak ako EMF EURO 2022 v Košiciach bolo celosvetovo najlepším podujatím v histórii malého futbalu, tak našim cieľom je, aby Majstrovstvá Slovenska v Radvani boli tými najlepšími, aké sa na Slovensku v histórii konali. Štadión to na to predurčuje, máme top podmienky, vynikajúcu polohu v strede Slovenska. Ostatné je už na nás,“ povedal Michal Béreš v rozhovore pre BB FM rádio.

Záznam rozhovoru, v ktorom nebola reč len o blížiacich sa Majstrovstvách Slovenska, ale aj o výkonoch banskobystrického rozhodcu na Majstrovstvách Európy či o uplynulej sezóne súťaží Banskobystrického zväzu malého futbalu, nájdete na stránke BB FM rádia.

Všetky zápasy budú vysielané naživo. Viac informácií o priamych prenosoch nájdete na stránke majstrovstvaslovenska.sk.