Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici (expozícia Matejov dom), pri príležitosti sviatku všetkých zaľúbených, aj tento rok sprístupní verejnosti balkón na priečelí Matejovho domu v dňoch 13. až 15.2.2015.

Plagát_Rómeo_a_Júlia_na_bystrický_spôsobPo prehliadke audiovizuálnej expozície môžu zamilované páry zažiť čaro dôb minulých a spoločne sa nechať vyfotografovať v dobových kostýmoch na kamennom balkóne Matejovho domu. Banskobystričania majú túto možnosť len pri ojedinelých príležitostiach, a k týmto nezabudnuteľným momentom patrí aj sviatok Svätého Valentína.

Fotografovanie je v cene vstupenky do expozície, a tá otvára dvere nielen do srdca milovanej osoby, ale aj k zľave na Valentínske menu v reštaurácii BENICZKY a BAŠTA. „V prípade, že nás navštívite od 13. do 15.2., môžete si uplatniť 15% – nú zľavu z Valentínskeho menu v Reštaurácii BENICZKY v sobotu 14.2. alebo 15% – nú zľavu z výšky účtu v Reštaurácii BAŠTA počas celého Valentínskeho víkendu,“ pozýva koordinátor Matejovho domu Vladimír Klemanič.

Moderná expozícia v Matejovom dome bola slávnostne otvorená pri príležitosti jubilejného stého výročia založenia Mestského múzea v Banskej Bystrici. Táto audiovizuálna expozícia si získala obdiv nielen z radov odborníkov, ale teší sa veľkej priazni aj u laickej verejnosti. Do dnešných dní expozíciu Matejov dom navštívilo viac ako 15 000 spokojných návštevníkov. Múzeum roka 2009 je pre vás otvorené od utorka do piatku v čase od 9,00 do 17,00 hod. a cez víkend od 13,00 do 17,00 hod.