Predstavenia v Bábkovom divadle na Rázcestí plánované od 18. decembra do 10. januára boli na základe opatrení súvisiacich s koronavírusom zrušené. Divadlo teda pristúpilo k alternatíve a opäť vysiela online.

V nedeľu 27. decembra popoludní sa deti i dospelí mali v Bábkovom divadle na Rázcestí (BDNR) stretnúť s Pinocchiom. Vzhľadom na to, že divadlo túto hru nestíha natočiť a pripraviť v dostatočnej kvalite, prináša Pinocchia svojim divákom a diváčkam trochu inak. Rozprávkovo! Spolu s hercom BDNR Andrejom Polakovičom pripravila režisérka Iveta Š. inscenované čítanie z knihy Carola Collodiho Pinocchio.

Príbeh o tom, že lož má krátke nohy a/alebo dlhý nos a o tom, aké je dôležité občas prehltnúť aj horkú pilulku, a dobrodružstvá o ceste za šťastím veľkých a malých, bude sprevádzať aj samotný Pinocchio. Teb divadelný, z Rázcestia. K nemu sa pridajú aj ostatné bábky, rekvizity a aj scéna z inscenácie o najznámejšom drevenom chlapcovi na svete.

V divadle veria, že Rozprávkovaním s Andrejom a Pinocchiom, ktoré sa uskutoční v nedeľu 27. decembra o 16:00 h,  spríjemnia deťom vianočné obdobie.

Zatvorenie divadiel platí, žiaľ, ešte i po sviatočnom období. To sa dotklo najnovšej inscenácie BDNR – Hra od Jozefa Mokoša. Za svoju existenciu stihla online premiéru a aj tú ozajstnú, divadelnú premiéru. Do januárového programu ju divadlo zaradilo najmä preto, že ju doposiaľ videlo len málo divákov a diváčok. Hra bude tak po druhýkrát z troch uvedení online. Klauniáda o dvoch lenivých kocúroch a šikovnej myši pre deti od 4 rokov sa uskutoční  10. januára online v pravidelnom hracom čase o 16:00 h, ako prvé predstavenie v roku 2021.

Lístky na obe predstavenia je možné zakúpiť si na webovom portáli ticket-art.sk. Na vstupenkách bude uevedený link, na ktorom divadlo zverejní video. Videá budú sprístupnené 24 hodín.

Bábkové divadlo na Rázcestí aktuálne pracuje na uvedení novej hry, kabaretu s názvom Divadlo na konci sveta. Bábkové hypnotické antivírové mystérium plánuje uviesť vo februári 2021. Tesne pred záverom roka 2020 však zverejní ešte work in progress, video s ukážkou toho, čo sa za názvom Divadlo na konci sveta skrýva. Záznam bude sprístupnený 30. decembra o 19:00 h na webovej stránke a Facebooku divadla, ako aj na YouTube kanáli BDNR.

„Milí naši a milé naše, vážené publikum, prajeme Vám všetkým krásne vianočné sviatky, hlavne zdravie pre Vás a Vaše rodiny. Ďakujeme za podporu v roku 2020,“ odkazuje Divadlo na Rázcestí.

Vstupenky na Rozprávkovanie s Andrejom a Pinocchiom si môžete zakúpiť online.