S aprílovým ambasádorom Európskeho mesta športu 2017, paralympionikom Mariánom Kuřejom, si budú môcť Banskobystričania zašportovať v rámci viacerých podujatí. Vďaka mnohým prvenstvám patrí aj medzi najlepších športovcov mesta Banská Bystrica v kategórii hendikepovaní športovci.

„Je pre mňa česť byť ambasádorom Európskeho mesta športu a všetkých srdečne pozývam, aby sa zapojili do aprílových športových aktivít. Verím, že tým mnoho ľudí motivujem k zmene svojho života. Prostredníctvom klubu, ktorý sme založili, by sme radi hľadali nové talenty a pomáhali hendikepovaným športovcom. Všetkým, ktorých osud skúša by som chcel odkázať – nevzdávajte sa, pracujte na sebe, žite svoje sny a radujte sa z každého dňa,“ hovorí Marián.

Všetko sa dá. Tak znie názov stolnotenisového turnaja, v ktorom si žiaci zo ZŠ Golianova už v utorok, 11. apríla 2017 o 10.00 hod.  zmerajú sily s Mariánom Kuřejom. Podujatie sa uskutoční v Športovom areáli základnej školy.

„Práve v čase, keď sme tento rok oceňovali najlepších športovcov Banskej Bystrice v Robotníckom dome, získal Marián vzácne kovy na medzinárodnom podujatí hendikepovaných v Dubaji. Som rád, že tak pozitívne naladený človek je súčasťou Európskeho mesta športu a môže všetkým ukázať, že hendikep nie je prekážka,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Ďalšie športové stretnutie s aprílovým ambasádorom EMŠ 2017 sa uskutoční 21. apríla na banskobystrických Štiavničkách. Vyskúšaj si hendikep – v rámci podujatia Handicap Cup 2017, ktorého organizátorom je Občianske združenie PONS, si budú môcť návštevníci vyskúšať hod kuželkou z invalidného vozíka, v čase od 11.00 hod. do 13.00 hod. Akcia  je spojená s Handicap maratónčekom – otvorenou disciplínou pre hendikepovaných športovcov, ale aj ostatných účastníkov, s možnosťou  absolvovať  420 metrov behom alebo pomalou chôdzou.

Ďalšie zaujímavé aprílové aktivity

CVIČENIE PRE DOBRÚ NÁLADU V ŠVK

V Európskom meste športu je všetko možné. Najnovšie sa cvičí už aj v knižnici, a to od pondelka 3. apríla až do pondelka 29. mája. Štátna vedecká knižnica tak pozýva každý pondelok a štvrtok Banskobystričanky i čitateľky urobiť niečo pre svoje zdravie. Viac sa môžete dočítať na tejto stránke.

ODBORNÁ DISKUSIA – FYZIOTERAPIA V ŠPORTE, 11. APRÍL, AULA SZU

Odborníci ponúknu všetkým záujemcov informácie o tom, ako správne športovať, cvičiť, predchádzať zraneniam, regenerovať telo a zdravo sa stravovať. K ďalším témam bude patriť doping v športe, tréningové metódy, ako vyťažiť z pohybu čo najviac nielen pre svoje zdravie, ale aj pre výkon. Ďalšie informácie získate na tomto odkaze.