Ani takmer celá ofenzívna sila hneď od úvodu zápasu nepomohla Štefanovi Zaťkovi a jeho zverencom k prelomeniu streleckej smoly. Navyše zápas na ťažkom teréne poznačilo množstvo faulov a Dukla si z Prešova nakoniec odnáša až päť žltých kariet.

1. FC Tatran Prešov – FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:1)

Góly: 31. a 56. Bernardo – 38. Vyskočil (vl.). ŽK: 4. Farbák, 25. Josl, 64. Krajník, 71. Vyskočil – 27. Johancsik, 29. Jakubko, 43. Uškovič, 52. Hesek, 72. Poljovka.

1. FC Tatran: Plánička – P. Petráš – Farbák, Čep, Josl – Krajník – Papaj, Vyskočil (89. Dolný), Vršajevič – Bernardo (78. Baran), Žůrek (66. Macko).
FK Dukla: Boroš – Savič, Poljovka, Kupčík, Turňa – Pečovský – Brašeň, Uškovič, Hesek (73. Slančík, 78. M. Pančík), Johancsik (66. Hučko) – Jakubko.

Napriek útočnej sile Dukly, ktorá na trávnik najstaršieho futbalového štadióna na Slovensku vybehla, si od úvodných minút tlak vytvárali domáci zverenci Ladislava Pecka. Prvú aktivitu pocítil na svojich rukách brankár koňarov Plánička až v siedmej minúte, keď vyrážal Uškovičov center. Hra sa postupne vyrovnávala, hralo sa od jednej brány po druhú a keďže mužstvá nedokázali využiť ani početné rohové kopy, 1850 divákov do tridsiatej minúty ľutovalo svoj príchod na zápas 21. kola Corgoň ligy. Práve v spomenutej minúte sa podarilo po peknej priamočiarej akcii skórovať Bernardovi. Odchovanec brazílskeho Corinthians Sao Paulo oblafol vybiehajúceho Boroša a popri ňom strelil loptu z hranice šestnástky pomedzi dobiehajúcich obrancov Dukly až do bránky. Zákonite potom udreli hostia. S Hesekovou hlavičkou si Plánička poradil, ale keď v 38. minúte poslal nečakane loptu za jeho chrbát domáci Vyskočil, zostal už bezmocný. Bolo to po rýchlom centri Uškoviča do šestnástky, s ktorým sa český stredopoliar na radosť hráčov Dukly nečakane zle vysporiadal.

Ani v druhom polčase sa Zaťkovi zverenci nedokázali predrať do šestnástky podľa svojich predstáv. Naopak opäť udrelo na opačnej strane a opäť zásluhou Bernarda, keď v 55. minúte prehlavičkoval Boroša a bolo 2:1. Viacerým hráčom Dukly nevychádzal zápas podľa ich predstáv a Zaťko tak siahol po striedaniach. Lenže výmena Johancsika za Hučka a Heseka za Slančíka vytúženú zmenu nepriniesla. Naopak Fabián Slančík sa zranil ani nie po dvoch minútach na ihrisku a zrejme jeho natiahnutý sval dostal v zápätí na ihrisko aj Michala Pančíka. O zvrátenie stavu sa ešte najskôr hlavičkou po Uškovičovom centri v 81. minúte pokúsil striedajúci Tomáš Hučko a rovnaký hráč ohrozoval domácu bránu aj o niekoľko desiatok sekúnd z diaľky, ale v oboch prípadoch si pozorný Plánička s loptou poradil. Tie mohol mať na opačnej strane Boroš v nadstavenom čase, lenže strela Krajníka letela nakoniec vedľa svätyne Dukly a na svetelnej tabuli tak zostal stav 2:1.

Tak, ako si Štefan Zaťko po svojom príchode na Štiavničky na jeseň pripísal tri výhry v rade, na jar sú to už tri prehry z rovnakého počtu zápasov. Napriek prehre si Dukla udržala piatu priečku. Šancu na zvrat budú mať červeno-bieli už v utorok doma proti poslednej Dubnici o 15.30 h.