V stredu v noci mladý Banskobystričan pod vplyvom alkoholu podpálil bager. Za jeho nerozvážny čin mu hrozí niekoľko rokov väzenia.

Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici obvinil zo zločinu poškodzovania cudzej veci 16-ročného chlapca. V stredu približne o 21.44 h, v priestoroch staveniska na Partizánskej ulici v Banskej Bystrici, poškodil odstavené hydraulické pásové rýpadlo, ktorého užívateľom je spoločnosť z Banskej Bystrice. Skalou rozbil okno cez ktoré sa dostal do vnútra kabíny. Z vrecka nohavíc vybral zapaľovač a úmyselne podpálil sedačku, odkiaľ sa požiar rozšíril po celej kabíne, následne cez bočné dvere vyskočil z kabíny von. Následkom takto vzniknutého požiaru došlo k zhoreniu celej kabíny stroja a k čiastočnému obhoreniu hydraulických hadíc na výložníku.

Poškodením stroja bola majiteľovi z Českej republiky spôsobená škoda odhadnutá na 43 700 eur. Páchateľom je študent a v minulosti nebol trestne stíhaný. Činu sa dopustil pod vplyvom alkoholu. Po vykonaní procesných úkonov a vznesení obvinenia bol prepustený a stíhaný je na slobode. Za tento skutok sa vymeriava trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov, keďže obvinený je mladistvý, hrozí mu polovičný trest.