Bytové doplnky by ste mali ladiť podľa interiérového štýlu, ktorý chcete vidieť u seba doma. Niektorým z vás sa môže zdať ťažké zvoliť jeden štýl bývania, ktorý bude vo vašej domácnosti prevládať a o to ťažšie, držať sa jedného štýlu pri výbere bytových doplnkov. Úlohou dekoratívnych predmetov je vaše bývanie zútulniť a doladiť, a preto aj tu platí, držte sa zdravého rozumu a toho, čo skutočne lahodí vašej duši.

Funkcia bytových dekorácií

Vhodne zvolené dekorácie dokážu priestor spríjemniť a priniesť do neho pozitívnu energiu, ktorá sa vám zíde najmä pri práci alebo počas náročných dní. Ideálne je, ak začnete výberom štýlu, do ktorého chcete následne vybrať dekorácie a zladiť tak celý priestor dokopy. Populárne sú aj dekorácie do bytu, ktoré majú svoju históriu, no napriek tomu sa stávajú súčasťou moderných interiérov.

Čoho by ste sa mali pri výbere držať:

  • Každý interiér si zaslúži zútulniť a pridať dekorácie, ktoré podčiarknu štýl zariadenia.
  • Nespoliehajte sa len na samotné dekorácie, ale aj na výber nábytku alebo farebné kombinácie.
  • Každá miestnosť má niečo, čo ju dokáže zútulniť a zjemniť.
  • Pri výbere dekorácií platí, že menej je viac, a preto nemusíte preháňať s výberom veľkého množstva doplnkov navyše.

Kde nájdete inšpiráciu

Do kuchyne sa vám budú hodiť najmä drevené dekorácie alebo tabuľky s citátmi, ktoré si môžete zavesiť na stenu. Brániť sa nemusíte ani vkusnej keramike. Ak hľadáte dekorácie do obývačky, tak sa odporúča výber predmetov, ktoré navodia pocit tepla a domova, ako je napríklad moderný svietnik. Medzi populárne doplnky nielen starších generácií patria aj sošky anjelov, ktoré môžete zbierať a časom získate peknú rodinnú zbierku.

Moderné doplnky do interiéru sa musia v prvom rade hodiť k zariadeniu celej miestnosti a k nábytku. Pri výbere sa môžete inšpirovať prakticky všade. Či už uprednostníte moderný dizajn, historické kúsky, alebo váš osobný vkus, s dekoráciami bude váš interiér pôsobiť príjemne a ucelene.