Nejedno dieťa už pomaly odrátava dni do konca školského roka. Máj je predsa posledný mesiac, kedy sa v školách celý učí. Samozrejme, školský rok končí až v júni, ale jeho záver už vôbec nie je o učení sa.

Denný tábor a letná dovolenka

Onedlho tak deťom začnú vytúžené dva mesiace prázdnin. A aj keď sa v podstate každé dieťa na ne teší, nie je ničím zvláštnym, že časom príde nuda. A mať doma znudené dieťa, ktoré nevie, čo robiť a tak vymýšľa, na to sa žiadny rodič neteší. Aké aktivity na leto naplánovať, aby ste takýmto situáciám predišli?

Začiatok prázdnin, keď ešte rodičia, či pracujúci starí rodičia nemajú dovolenky, treba vyriešiť nielen to, ako deti zabaviť, ale aj to, ako sa o ne postarať (ak nemáte aspoň jedno dieťa vo veku, keď už môže byť samé doma a prípadne dohliadnuť na súrodenca). Dobrou voľbou je napríklad letný denný tábor Žilina pre deti vo veku od 4 do 10 rokov. Zabavia sa pri množstve aktivít a ešte sa hravou a motivačnou formou budú učiť anglický jazyk.

Značnú časť júla tradične vyplní aj letná dovolenka. Samozrejme, aj počas nej treba vymýšľať deťom dostatočne zaujímavý program, ale dovolenka je sama o sebe zážitkom aj pre deti, takže na nej to ide o niečo ľahšie.

Prázdniny u starých rodičov a rôzne zaujímavé aktivity

Ešte môžeme spomenúť napríklad niekoľko dní prázdnin u starých rodičov a tým prázdninové „klasiky“ vyčerpávame. To však neznamená, že po zvyšok prázdnin sa musia vaše deti nudiť. Čo ešte na leto pre deti vymyslieť?

Vďačné sú rôzne jednodňové výlety vo vašom okolí, prípadne dobrodružstvo v podobe stanovačky v prírode. Ak chcete netradičnejšiu zábavu pre deti zhruba od 7 rokov, môžete si napríklad vyskúšať laser game.

Pri vymýšľaní aktivít na leto vždy dbajte aj na záľuby a záujmy svojich detí. Tie, ktoré majú pozitívny vzťah k psom, môžete napríklad zobrať do najbližšieho útulku venčiť psíky, ktoré tam čakajú na svoj nový domov.