Dnes máte pri nákupe výpočtovej techniky v podstate dve možnosti. Buď opäť siahnete po novom notebooku či počítači, alebo vyskúšate repasovanú techniku, ktorá so sebou nesie radu výhod a šetrí životné prostredie.

Repasované notebooky a počítače častokrát podliehajú mylnej predstave o tom, že ide o výrobky, ktoré sa aj napriek ich chybám niekto snaží predať.

Táto informácia však nie je úplne pravdivou, keďže repasované notebooky či ďalšia technika podlieha pred ďalším uvedením na trh komplexnej kontrole a vy tak dostanete v podstate nové počítače za oveľa lepšiu cenu.

Samozrejme, stane sa, že pri týchto počítačoch natrafia obchodníci s repasovanou technikou aj na chybné kusy, tie sú však spravidla vyraďované.

Dopad techniky na životné prostredie

Kvôli súčasnému stavu našej planéty, sa čoraz viac začína dbať aj na životné prostredie. Platí to aj v odvetví elektroniky, ktorá má na životné prostredie značný dopad.

Výroba notebookov a počítačov sa vyznačuje využitím ťažkých kovov. V priebehu procesu výroby sa do ovzdušia dostáva veľké množstvo chemikálií a jedovatých plynov. Nemenej alarmujúca je tiež enormná spotreba vody.

Recyklácia viacerých týchto látok je pomerne náročná a značne poškodzuje životné prostredie. Podľa dostupných výskumov sa v Európskej únii likviduje približne 160 000 notebookov denne, pričom až 70 % z nich by sa dalo opätovne použiť či zrenovovať.

Kúpou repasovaného notebooku tak nešetríte len svoju peňaženku, ale pomáhate chrániť aj naše životné prostredie a predlžujete životný cyklus daného počítača.

Kde si kúpiť repasovaný notebook?

Tým, že pri repasovaných notebookoch nejde o úplne nové prístroje, mali by ste si pri ich kúpe dávať oveľa väčší pozor, ako pri nákupe nového počítača.

Preto vám odporúčame siahnuť len po overených a certifikovaných predajcoch repasovanej techniky, ktorí majú často krát v ponuke len počítače známych svetových značiek.

Jedným z týchto obchodov je Technimax, ktorý pôsobí v odvetví repasovanej techniky už viac ako desať rokov a  pracovníkom tohto obchodu prešli cez ruky už tisícky notebookov.

Vďaka príjemnej podpore a dlhoročným skúsenostiam si môžete byť istý, že aj vy si dokážete vybrať ten najlepší počítač či notebook.