Súčasťou správneho podnikania, je schopnosť zaobstarať realizáciu objednávok pre svojich zákazníkov. Zatiaľ čo svojpomocná práca s tovarom môže zaberať množstvo času, fulfillment vytvorí priestor, v ktorom sa môžete sústrediť len na budovanie svojho obchodu.

V tomto článku sa budeme venovať hlavnej podstate fulfillmentu. Zistite, prečo je táto služba u internetových obchodov čím ďalej, tým viac vyhľadávaná.

Aký význam má fulfillment?

Spoločnosť poskytujúca fulfillment sa zameriava na riadenie logistiky a dodávateľského reťazca svojho klienta. Čoraz viac obchodov (malého aj veľkého rozsahu) si uvedomuje, že vybavovanie zásielok na vlastnú päsť spomaľuje ich podnikanie a neraz zvyšuje náklady. Pokiaľ obchod začne spolupracovať s overeným logistickým partnerom, nemusí vynakladať úsilie na to, aby sa jeho výrobky dostali na požadované miesto doručenia. Medzi základné služby, ktoré poskytujú spoločnosti zaoberajúce sa fulfillmentom patrí:

  • Skladovanie objednávok
  • Balenie
  • Kompletizácia
  • Vnútroštátny alebo medzinárodný transport tovaru
  • Poskytovanie informácií o prichádzajúcom a odchádzajúcom tovare
  • Ďalšie logistické činnosti

Ktoré e-shopy potrebujú fulfillment?

To, či obchod potrebuje pre realizáciu objednávok fulfillment nemusí nutne závisieť od jeho veľkosti. Aj malé e-shopy ktoré sa chcú rozrastať, zvyknú využívať externé zdroje na pomoc s distribúciou produktov. Začiatočníci väčšinou nemajú prostriedky na zaobstaranie vlastného skladu, či dlhodobé logistické skúsenosti. Naopak veľké obchody niekedy nedokážu pracovať s obrovským množstvom objednávok a súčasne sa venovať svojmu podnikaniu. Na fulfillment služby sa tak vo výsledku obracajú obchody každej veľkosti, s potrebou zabezpečiť alebo rozšíriť svoje distribučné služby.

Spoznajte hlavné výhody pre e-shopy

Snáď najvýznamnejšou výhodou služby fulfillment je šetrenie času. Ak zveríte svoje logistické starosti do rúk profesionála, odbremeníte sa od nespočetného množstva činností, spojených s vybavovaním objednávok. Známa fráza „čas sú peniaze“ v tomto prípade naozaj nachádza svoje uplatnenie. Pokiaľ odosielate desiatky zásielok denne, možno je čas zvážiť prechod na fulfillment služby. Ďalším benefitom je vyriešenie otázky skladovania. Odovzdaním dodávok tovaru do skladu logistickej spoločnosti zabudnete na problémy spojené s každodennou starostlivosťou o produkty. Nesmieme zabudnúť na príležitosť obchodného rastu, ktorá sa môže povýšiť až na medzinárodnú úroveň, ďalej oslobodenie od reklamačných starostí, či rozšírenie existujúceho internetového obchodu.