drevostavbaV prípade že sa chystáte do stavby rodinného domu tak jednou z prvých a najdôležitejších otázok je ktorú technológiu pre samotnú výstavbu použiť. V súčasnosti sú dve hlavné cesty ako sa dopracovať k svojmu vysnenému domu. Prvý je murovaný dom. Druhá možnosť je montovaný drevodom. Preberme si teraz výhody ktoré poskytuje montovaný rodinný dom.

Prvý dôležitý rozdiel je rýchlosť výstavby. Keďže v procese stavby nie sú mokré procesy, rýchlosť stavby ovplyvnená použitou technológiou je výrazne vyššia. S týmto súvisí aj ďalšia možnosť ktorá môže byť pre niekoho rozhodujúca a to možnosť výstavby aj v zimnou období. Murovať sa vo veľkých mrazoch naozaj štandardne nedá.

Drevo ako prírodný materiál určite viac osloví tých z nás ktorí myslia viac ekologicky.

Zaujímavým faktorom ktorý tiež hrá v prospech montovaného domu je tiež hrúbka steny obvodovej konštrukcie. Dnes sa bežne používajú pri murovaných stavbách hrúbky stien 30 cm. K tomu j epotrebné pripočítať minimálne 15 cm (skôr aj 20 cme) tepelnej izolácie vo forme polystyrénu alebo minerálnou vatou. V prípade drevodomov sa celá hrúbka pohybuje na úrovni 27-33 cm. Tento rozdiel dokáže výrazne zvýšiť obytnú plochu v dome. Rozdiel sa udáva až do desať percent. Pri takto zateplených domoch už ani nebudete potrebovať klasický krb ale môžete vyberať biokrby.

Každopádne moderné  drevostavby už dávno prekonali detské choroby a sú plnohodnotnou alternatívou k murovaným stavbám dokonca s mnohými výhodami.