Polícia upozorňuje vodičov, že v súvislosti s hustým snežím vznikajú na cestách  Banskobystrického kraja kolízne situácie, ktorým by vodiči mohli predísť znížením rýchlosti a zväčšením vzdialeností medzi vozidlami. Na zasneženej vozovke treba maximálne zvýšiť opatrnosť a šoférovanie v takýchto podmienkach si vyžaduje aj maximálne sústredenie a pozornosť.

(Správa bola aktualizovaná 15.1.2012 o 9:15) V Banskobystrickom kraji polícia v čase od 18.00 hodiny 14. 1. do 8.00 hodiny 15.1. zaevidovali  päť dopravných nehôd a päť škodových udalostí.

V okrese Žiar nad Hronom na ceste R1, v úseku medzi Lehôtkou pod Brehmi a Šašovským Podhradím, v súčasnosti dokumentujú dopravnú nehodu, ktorá je bez zranení a cesta je prejazdná.

Na ceste 1/75, výjazd z Veľkého Krtíša na Lučenec, sú skrížené kamióny, cesta je do odvolania neprejazdná.

Na ceste 1/50 v smere od Zvolena na Detvu, v časti Čierny most, sa stala  dopravná nehoda autobusu, na tomto úseku treba počítať s dopravným obmedzením.

Ostatné cesty sú v súčasnosti v Banskobystrickom kraji  prejazdné bez obmedzení.

Horské prechody  Donovaly a Šturec sú uzavreté pre nákladnú dopravu nad 10 metrov, Čertovica je bez obmedzení.

V súvislosti so zasneženou cestou vyšetruje dopravnú nehodu aj polícia v Žiari nad Hronom. Dopravná nehoda sa stala v nedeľu (13.1.) krátko po 21.00 hodine, pri obci Orovnica. Dvadsaťročná vodička osobného motorového vozidla Ford KA z Tekovských Nemiec, viedla vozidlo v smere od Novej Bane na Hronský Beňadik. Po výjazde z pravotočivej zákruty na zasneženej ceste dostala s vozidlom šmyk a prešla do protismeru. Čelne sa zrazila s oproti idúcim nákladným  motorovým  vozidlom Citroen  Berlingo, ktoré viedol 45-ročný vodič z Tekovskej Breznice.  Pri dopravnej nehode sa zranili štyri osoby z toho dve osoby, spolujazdci vo vozidle Citroen  Berlingo, sa zranili ťažko.  Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania.

Počas pondelka (14.1.) od rána do 12.00 hodiny, bolo v Banskobystrickom kraji  zaevidovaných sedem dopravných nehôd a desať škodových udalostí. V okrese Banská Bystrica – 5 škodových udalostí (ŠU), Brezno – 1 dopravná nehoda (DN), LC – 1 DN, Veľký Krtíš – 1 DN, Rimavská Sobota – 2 ŠU, Žiar nad Hronom – 2 DN a 2 ŠU, Zvolen – 2 DN a 1 ŠU.