Občianske združenie New Faces pokračuje v snahe zveľaďovať priestor mestského parku. Športovú arénu chcú rozšíriť o detské ihrisko.

NewFaces2OZ New Faces otvorilo už 4. ročník verejnej zbierky Vyčarujme deťom úsmev, ktorej výťažok bude tentokrát venovaný na podporu výstavby detského ihriska v New Faces Aréne. Akciu odštartovali kandidáti na poslancov do mestského zastupiteľstva, ktorí vyzvali priateľov, aby sa zapojili do zbierky. Priebeh akcie a videozáznamy s účastníkmi môžete sledovať online na sociálnej sieti facebook. Do akcie sa postupne zapájajú aj známi banskobystrickí športovci, ktorí taktiež vyzývajú svojich priateľov a širokú verejnosť, aby sa spojili pre dobrú vec.

„Určite so mnou súhlasíte, že na svete nejestvuje nič krajšie ako úsmev na detskej tvári. Každý rodič dôverne pozná radosť v detských očiach  pri stavbe prvého pieskového hradu, prekonaní strachu z prvej šúchačky, či pri hre s novým kamarátom,“ vysvetľuje Vladímír Ivan, predseda OZ New Faces, myšlienku spojenia hry a sociálizácie detí v projekte detského ihriska. „Počas radostných chvíľ malých ratolestí si môžu mamičky spríjemniť chvíle na tomto športovisku cvičením na outdoorových strojoch, cvičením pilates, jogy alebo len tak oddychovať na „sportcurtovom“ povrchu. Do Arény, ktorú zdobí parkourová a dokonca aj petangová dráha sú však pozvané všetky vekové kategórie,“ dopĺňa Ivan.

New FacesPrvé dva ročníky verejnej zbierky „Vyčaruj deťom úsmev“ boli venované pomoci deťom na klinike detskej onkológie a hematológie v Banskej Bystrici. Občianske združenie New Faces zakúpilo infúzne volumetrické pumpy, ktoré umožňujú malým-veľkým láskam liečbu v domácom prostredí a tak aspoň na chvíľu opustiť priestory nemocnice. V čarovný pondelok (12. júna 2013) otvorilo občianske združenie spolu so známymi športovcami interaktívnu školu v DFN v Banskej Bystrici, v rámci ktorej zakúpilo aj materiálne vybavenie pre multimediálnu výchovu za viac ako 7000 eur. Svojou prítomnosťou malých pacientov potešili aj zástupcovia jednotlivých futbalových klubov, ktorí sa zapojili do zbierky a deti obdarovali vytúženými hračkami a elektronikou. Ďalej sa New Faces rozhodlo venovať nielen pomoci chorým ale svoju pozornosť upriamilo aj na prevenciu zdravia a pod heslom „ V zdravom tele zdravý duch“ buduje New Faces Arénu v mestskom parku v Banskej Bystrici. Jednotlivé ročníky tejto krásnej akcie sú dostupné aj na internetovom kanáli youtube.

Akcia „Vyčaruj deťom úsmev“ vyvrcholí na 15. ročníku populárneho futsálového turnaja MIBA Štefan cup, v rámci ktorého sa uskutoční benefičný futbalový zápas. Na ňom už tradične nebudú chýbať ani hviezdy slovenského futbalového neba.