O tom, že na štvrtkový sviatok sa chystá v Banskej Bystrici športový deň plný súťaží, zábavy a rodinnej pohody sme vás už informovali. Porozprávali sme sa jedným z organizátorov podujatia, skvelým športovcom a charizmatickým človekom, Michalom Handzušom.

Ako dlho sa podieľate na organizovaní podujatia Športové hviezdy Slovenska deťom?
Spolu s Marekom Hamšíkom organizujeme už piaty ročník tohto pekného športového podujatia venovaného deťom. Všetko sa vyvinulo postupne. Deťom s hemofíliou sa venujem v podstate už dvanásty rok. Začalo to spoluprácou s tábormi, kedy som bol oslovený, aby som sa prišiel pozrieť do Turčianskych Teplíc a zahral si deťmi hokejbal. Stala sa z toho tradícia a potom sme s Marekom rozvinuli novú etapu v podobe benefičného futbalového zápasu, ktorý sa koná vždy v Banskej Bystrici.

Čo vlastne „hemofília“ znamená?
Vrodená porucha zrážania krvi – hemofília je závažné nevyliečiteľné ochorenie. Vedie k nadmerným prejavom krvácavosti, a to aj po minimálnych úrazoch, poraneniach, pri trhaní zubov, po operáciách. U ťažších hemofilikov dochádza však aj k spontánnemu krvácaniu, ktoré vzniká bez akéhokoľvek vonkajšieho podnetu.

Na koho okrem Vás sa môžu deti tešiť?
Okrem športových hier a súťaží, do ktorých sa zapojíme aj my s Marekom sa deti môžu tešiť na športovcov ako Tomáš Tatar, Andrej Sekera, Mário Bližňák, Tomáš Surový, Jano Kocian, ale príde aj svetový futbalista Walter Gargano. Za družstvo futbalových zázrakov MUFUZA spomeniem Tomáša Bezdedu, Patrika Švajdu, Ďurovčíka, Mikušeka, Labudu ale i Vojteka.

Takže ešte raz, kedy, kde a o koľkej vás môžu Bystričania vidieť?
Stretneme sa vo štvrtok 5.7.2012, od 11-tej hodiny na ihrisku v Kremničke. Čo sa programu týka, od 11:00 budú deti športovať a súťažiť, na 14:00 je naplánovaná autogramiáda a o 16:00 odštartujeme futbalový zápas športovci verzus MUFUZA.