Aj keď sa môže zdať, že akákoľvek práca v kancelárii je pohodová, často to je ďaleko od pravdy. Aj kancelárska práca vie byť poriadne náročná. Pracovný čas strávený v kancelárii si však viete relatívne jednoducho spríjemniť. Ako? No predsa tak, že si zútulníte svoju kanceláriu.

Rokmi overený trik v podobe zelene

Kancelária, to nemusí byť len stôl, stolička a skriňa na dokumenty či nejaký ten náhradný cartridge HP 301. Jej súčasťou môžu byť aj rôzne drobnosti alebo „drobnosti“, ktoré vám čas strávený v nej účinne spríjemnia. Poďme sa na niektoré pozrieť.

Začneme zeleňou. To síce nie je žiadny nový kancelársky trend, ale už samotný fakt, že rastliny v kanceláriách sú už roky odporúčané, stojí za zamyslenie. Prospievajú totižto k fungovaniu ľudskej kreativity. A samozrejme, mnohé rastliny sú aj skvelým estetickým prvkom.

Príjemná vôňa je taktiež dôležitá. A využiť môžete aj steny

V kancelárii je dôležitá aj správna vôňa. Pomáha totižto vytvoriť čo najlepšiu atmosféru na pracovisku. Z ponuky obľúbených aromatických olejov si určite vyberiete, ale ak chcete poradiť, zamerajte sa na svieže vône s miernym kvetinovým závanom. Len to neprežeňte! Príliš intenzívna vôňa by mala úplne opačný vplyv na pozornosť a koncentráciu.

A čo takto si do kancelárie umiestniť nástenku nápadov? Ideálne na miesto, kde vám často „padá“ zrak. Niekto by povedal, že ide o rušivý prvok, ale „rozbiť“ takýmto spôsobom niekedy až priveľmi sterilné kancelárske prostredie rozhodne nie je na škodu. Nezabudnite však v  blízkosti takejto nástenky umiestniť fixku. Veď nikdy neviete, kedy vám napadne nejaký skvelý nápad.

Samozrejme, na stenu nemusíte zavesiť len spomínanú nástenku. Čo takto ich ozdobiť niekoľkými obrazmi? Nejakými v neutrálnych farbách, aby vašu pozornosť neodpútavali od vašej práce.