Nie je žiadnym tajomstvom, že funkcia dámskych kabeliek je zložitejšia, než sa môže na prvý pohľad zdať. Nejde totiž len o “úložný” priestor, ale aj o módny doplnok a estetický prvok, ktorý pomáha pri ladení celkového outfitu. Ako však vybrať tú najlepšiu možnú kabelku do práce?

Odpoveď na túto otázku nie je jednoznačná, každá žena má totiž svoju vlastnú predstavu o tom, akú funkciu majú dámske kabelky plniť. Niektoré dámy preferujú svetoznáme značky, ktorými by dali svetu najavo svoj cit pre módu, iné dávajú prednosť praktickosti.

Na aké kritéria prihliadať?

Nielen cenovka alebo praktickosť, ale aj elegancia či vnútorná štruktúra sú kritériá, ktoré hrajú rolu pri rozhodovaní. Pri výbere kabelky do práce je potrebné zvážiť, čo všetko by malo byť jej obsahom a vo väčšine prípadov je potrebné myslieť na harmonogram celého dňa.

Zaujímavú ponuku dámskych kabeliek nájdete na: https://answear.sk/k/ona/doplnky/kabelky.

Zásadným kritériom preto zvykne byť veľkosť kabelky. Ak patríte k malému percentu žien, ktoré si so sebou potrebujú do roboty zobrať len pár základných drobností a viac im netreba, ideálny typ kabelky do práce pre vás môže byť menšia crossbody kabelka. To však nie je prípad väčšiny žien. Mnohé zvyknú mať toho so sebou naozaj veľa a v takom prípade padne voľba na kabelky cez rameno skrývajúce sa pod pojmy ako shopper alebo tote bag. Športovejšie založené dámy, ktoré neváhajú prejsť do práce napríklad v dámskej mikine, môžu tiež zvoliť elegantný mestský batoh.

Štýlové dámske mikiny možno zaujmú aj vás, nájdete ich na: https://answear.sk/k/ona/oblecenie/mikiny.

A čo výber farby?

Väčšina žien volí pri výbere outfitu do práce skôr elegantnejšie a formálnejšie oblečenie a podľa toho sa rozhodujú aj pri výbere kabelky. V mnohých prípadoch siahnu po elegantných tvaroch a tlmenejších farbách. Čierna kabelka málokedy niečo pokazí, nakoľko sa hodia skoro k všetkému.

Kabelky telovej farby a celkovo v odtieňoch hnedej sú taktiež univerzálne a ich využitie je naozaj všestranné. Hnedá farba sa hodí k rôznym iným farbám, čo vytvára priestor na zaujímavé kombinácie. Vo všeobecnosti však platí, že výber farby závisí od druhu zamestnania a dámy si musia zvážiť kde pracujú a akú pozíciu zastávajú. Podľa toho treba prispôsobiť svoj outfit, typ a farbu svojej kabelky.

Vnútorná štruktúra

Asi to poznáte. Práve keď niečo potrebujete rýchlo nájsť, strácate sa vo vlastnej kabelke a strácate čas “lovením”. Určite preto venujte pozornosť aj vnútornej štruktúre a snažte sa mať v kabelke podľa možností poriadok. Menšie veci ako kľúče, mobil a rúž skúste mať v samostatnej priehradke. Vyhnete sa tak stresovým situáciám.