Maľovanie interiéru je podstatným krokom pre docielenie útulnej a príjemnej atmosféry. Či už zvolíte neutrálnu bielu alebo rôzne odtiene, interiér to naplno oživí a dodá mu to nový vzhľad. Maľovanie ako také môže byť pomerne namáhavé ak napríklad nemáte dobré vybavenie alebo správny systém. Ako si uľahčiť maľovanie interiéru?

Predpríprava je dôležitá

Ak si chcete ušetriť prácu s nasledovným upratovaním, odporúčame vám všetko dôkladne zakryť a oblepiť. Môžete na to využiť staré oblečenie, plachty, fólie, či letáky. Zabezpečíte tak, že upratovanie bude omnoho rýchlejšie a farba sa nedostane na všetky povrchy, skadiaľ ju bude potrebné škrabať.

Pre precízne maľovanie je ideálne oblepiť aj plochy, ktoré by mali mať rovnú líniu. Ak napríklad maľujete jednu stenu odlišnou farbou, mali by ste rohy oblepiť páskou, aby ste dosiahli rovnú líniu. Rovnako je dobré oblepiť aj lišty, či zásuvky, ktoré takýmto spôsobom nebudete musieť čistiť a docielite skvelý výsledný vzhľad.

Kvalitné náradie pre uľahčenie práce

Ďalšou formou ako si môžete uľahčiť prácu je prostredníctvom použitia kvalitného náradia. Staré štetce a valčeky už neplnia svoj účel a preto je najlepšie kúpiť si nové, ktoré majú dostatočné dlhé štetiny a viete s nimi precízne pracovať bez toho, aby ste sa nadbytočne namáhali. Na maľovanie stropu je ideálne mať valčeky, ktoré sa dajú pripevniť na palicu.

Pre úplné uľahčenie maľovania si môžete zaobstarať aj systém na striekanie farby. Takéto systémy pracujú veľmi jednoducho, pretože sa len pripoja na kompresory a rozstrekujú farbu. Takto namaľujete rovnomerne a bez námahy akúkoľvek miestnosť. Pri takejto metóde je ale obzvlášť dôležité zaručiť, že je všetko poriadne oblepené a zamaskované. Nábytok je najlepšie dať von z priestoru.

Maľovanie interiéru nepredstavuje namáhavú prácu, no s poriadnym vybavením si ju viete omnoho viac uľahčiť. Ak maľujete miestnosti, snažte sa postupovať systematicky a vyberajte kvalitné farby, ktoré prekryjú akékoľvek nečistoty, či podložné farby a dlho vydržia. Kvalita farby je pre výsledný efekt nesmierne podstatná a preto si dajte záležať aj vo fáze predprípravy na výber.