Zuby nám vedia narobiť veľa starostí. Bolesť zubov je naozaj nepríjemná a zákroky u zubára rozhodne nie sú lacné. Zdravie je tak pochopiteľne tým hlavným dôvodom, prečo je potrebné sa o svoje zuby dôkladne starať.

Ak chcete mať belšie zuby jednoducho, bieliace pásiky sú to, čo hľadáte

Okrem zdravia je tu však aj estetický aspekt. Biele zuby sú jednoducho krajšie ako zažltnuté. Niekedy sa však môže stať, že sa o zuby pravidelne staráte, máte ich zdravé, ale aj tak nedokážete dosiahnuť vytúženú belosť.

Samozrejme, môžete si ich dať vybieliť u zubára, ale je tu aj pohodlnejšie, lacnejšie a stále účinné riešenie. Je ním domáce bielenie zubov bieliacimi pásikmi. Jednoducho si ich raz denne na určitý čas nalepíte na zuby (popritom sa môžete venovať ľubovoľnej činnosti) a to opakujete stanovený počet dní, prípadne aj menej ak už dosiahnete požadovanú úroveň vybielenia.

Účinok pásikov môžete aj zvýšiť

Takéto domáce bielenie je naozaj jednoduché. Ak však chcete dosiahnuť čo najlepšie výsledky, je dobré bieliacim pásikom „pomôcť“. Najlepšie zvýšite účinok pásikov tak, že počas bieliacej kúry budete dodržiavať takzvanú bielu diétu. Ide o vyhýbanie sa potravinám, ktoré majú tendenciu výrazne farbiť zuby.

Medzi takéto potraviny patrí cvikla, špenát, mrkva, čučoriedky, kečup a aj obľúbené zelené a čierne čaje a káva. Ak vám teda záleží na čo najúčinnejšom vybielení zubov, mali by ste sa dočasne vzdať pitia kávy zo svojej obľúbenej pražiarne kávy (alebo ho aspoň obmedziť).

Dobre urobíte aj ak sa počas bielenia zubov budete vyhýbať citrusom, keďže obsahujú silné kyseliny a aj fajčenie by ste mali obmedziť na minimum (i keď to je dobré urobiť bez ohľadu na to, či si práve bielite zuby, alebo nie). A posledná rada: pred bielením absolvujte dentálnu hygienu. Nie je to nevyhnutné, ale zbavenie sa zubného kameňa a povlaku z povrchu zubov taktiež zvýši účinnosť pásikov.