Prvé rande s niekým novým je vždy významnou udalosťou. Ste plná očakávaní a zároveň rozmýšľate, ako zanechať čo najlepší dojem pre prípad, že by daný muž zanechal dobrý dojem aj na vás a chceli by ste pokračovať aj po prvom rande.

Cíťte sa pohodlne a sama sebou

A zatiaľ, čo muž bude pred rande rozmýšľať, či vás obdarovať klasickou kyticou, alebo „staviť“ na populárne kvetinové boxy, vás zrejme naplno „zamestná“ výber ideálneho outfitu. Aký to teda je? Najskôr pár všeobecných rád.

Najdôležitejšou vlastnosťou, ktorú by mal outfit na prvé rande spĺňať, je pohodlnosť. Čím budete mať pohodlnejší outfit, tým sa budete cítiť uvoľnenejšie a sebavedomejšie. A pre zanechanie dobrého dojmu je uvoľnenosť a sebavedomie oveľa dôležitejšie ako tesný top s výstrihom, či obtiahnuté šaty.

Rovnako sa nesnažte kvôli prvému rande zmeniť svoj štýl obliekania. Opäť by to vyvolalo len vašu nervozitu a rozpačitosť, čo by pokazilo dojem aj z toho najluxusnejšieho a najatraktívnejšieho outfitu. A vôbec, prečo sa hrať na ženu, ktorou nie ste? Vyberte si taký outfit, v ktorom budete sama sebou.

Záleží od toho, či sa chystáte na denné, alebo večerné rande

Poďme teraz ku konkrétnejším príkladom. Rande môžeme rozdeliť na denné a večerné. Tie denné sú menej formálne a taký môže byť aj váš outfit. Džínsy, nejaký pekný top a pohodlná obuv sú skvelou kombináciou bez ohľadu na to, či skončíte v príjemnej kaviarni, alebo na romantickej prechádzke. Ako alternatívu môžete zvoliť jednoduché dámske šaty. V prípade potreby ďalšej vrstvy bude vhodný blejzer alebo trenčkot.

Večerné rande však bude hlavne o šatách. Zaujímavé midi šaty budú skvelou voľbou, ale stále nezabúdajte na to, aby ste v nich nielen vyzerala, ale aj cítila sa dobre. Vysoké podpätky budú potrebné v prípade, že rande bude na nejakom luxusnejšom mieste. Ak nie, môžete dokonca vymeniť šaty za džínsy (tmavšie a elegantnejšie) a k nim si oblečte peknú blúzku. Ale zachovajte podpätky aj keď nemusia byť prehnane vysoké. Takýmto spôsobom získate pohodlnejší a pritom stále elegantný outfit.