Beh patrí medzi tie najobľúbenejšie aeróbne aktivity a inak tomu nie je ani v zimnom období. Mnohí športovci zimné obdobie na beh skôr vyhľadávajú, keďže práve v ňom zabehli svoj najlepší čas. Na to, aby ste si beh v zime skutočne užili, je však mimoriadne dôležité vybrať aj kvalitné oblečenie. No a práve o ňom bude dnešný článok.

Behanie v chladnejších mesiacoch množstvo ľudí považuje za to najlepšie obdobie, kedy vyjsť von a dať si poriadne do tela. Vďaka chladnejšiemu vzduchu sa nám totiž častokrát lepšie dýcha ako v letných mesiacoch a náš výkon tak automaticky rastie. Aby ste si však beh v chladnejšom počasí dokázali užiť naplno, je potrebné sa na to aj patrične pripraviť a to tým správnym oblečením.

Základom je vrstvenie

Oblečenie v chladnejších mesiacoch pri behu či iných aktivitách musí byť postavené na niekoľkých vrstvách oblečenia. Tú základnú a najspodnejšiu vrstvu by malo tvoriť funkčné a komplexné oblečenie, ktoré pomáha optimalizovať krvný obeh, čím sa zvyšuje aj vaša výkonnosť. Zároveň vás toto oblečenie udržuje v teple.

Druhú vrstvu môžu tvoriť buď klasické tričká s krátkym rukávom, alebo v prípade väčších mrazov kvalitné športové mikiny. Dajte si však pozor na to, aby bola mikina, ktorú si na beh oblečiete ľahká a priedušná.

Tretiu a poslednú vrstvu tvoria ľahké bundy, ktoré sú účinnou zbraňou proti chladu a vetru. Túto vrstvu však používajte len v prípade, že vonkajšie podmienky sú skutočne nepriaznivé.

Kvalitné bežecké topánky

Oblečenie by sme teda mali vybavené a zostáva tak len vybrať kvalitné bežecké topánky, ktoré vás nezradia aj v náročnejších podmienkach. Takúto obuv najčastejšie zakúpite v kvalitných športových obchodoch, akým je napríklad stránka Sportrysy.sk. Tento obchod sa už dlhé roky špecializuje na obuv či oblečenie, či už na beh, alebo rekreačnú či náročnejšiu turistiku.