Kombinácia úplne odlišných štýlov je náročná, no prináša skvelé výsledky. Vďaka nej sa môžete obliecť elegantne a uvoľnene zároveň. Takýto štýl je v posledných sezónach veľmi populárny. Veľa ľudí sa predsa musí do práce obliekať veľmi oficiálne, no zároveň chcú zdôrazniť svoj charakter a postarať sa o svoje pohodlie. Je tiež veľa situácií, v ktorých nie je celkom jasné, aký bude ten správny outfit. Preto sa oplatí mať po ruke štylizáciu, ktorá bude elegantná a zároveň dosť uvoľnená. Ako sa takto obliecť?

Spájajte so sobou rôzne prvky

V prvom rade musíte spájať prvky, ktoré predstavujú rôzne štýly. Je to dosť ťažké, ale dá sa to naučiť robiť s chuťou. Na začiatok je najlepšie nerobiť veľmi odvážne experimenty, ale dať sa viesť tým, čo nosia hviezdy na červenom koberci. Príkladom môže byť kombinácia elegantného obleku so športovými teniskami. Takéto štylizácie často nosia moderátorky na oficiálnych gala večeroch a koncertoch, ktoré sú však určené pre mladšie publikum. Páni vyzerajú v takýchto súpravách ozaj skvele. Dámy zasa môžu využiť podobný nápad. Skvele bude vyzerať kombinácia boyfriend nohavíc alebo cargo nohavíc s elegantnými vysokými podpätkami. Vážnosť obuvi prelamuje modernejšie a ležérnejšie nohavice. Samozrejme, kombinovanie rôznych štýlov si vyžaduje tréning na rozvoj dobrého vkusu. Našťastie môžete mať v šatníku doplnky, ktoré budú vyzerať skvele v akomkoľvek štýle. Určite sa Vám zídu dámske mokasíny alebo chelsea čižmy Wojas. Budete sa s nimi môcť hrať pri vytváraní rôznych outfitov.

Postarajte sa o svoje pohodlie

Ak sa chcete obliekať elegantne a zároveň uvoľnene, musíte pamätať na svoje vlastné pohodlie. Je to veľmi dôležité, pretože je to kvintesenciou slobodného štýlu. Z tohto dôvodu by ste si mali hľadať oblečenie, v ktorom sa budete cítiť pohodlne a potom ho použiť ako základ rôznych štylizácií. Napríklad dámske poltopánky môžete pokojne nosiť k sukni a saku, ktoré si oblečiete na oficiálnu schôdzku do práce a na jarnej prechádzke ich skombinujete s obyčajnými džínsami a jednoduchým tričkom. Ak vo svojom šatníku zbierate kúsky oblečenia, ktoré sú pohodlné a zároveň univerzálne, potom sa budete môcť vyblázniť pri vytváraní štylizácií na rôzne príležitosti.

Uvoľnene – znamená slobodne

Neformálne oblečenie znamená vybrať si oblečenie, v ktorom sa budete cítiť slobodne. Také, v ktorom sa môžete voľne pohybovať, no zároveň viete, že vyzeráte skvele. Elegantné oblečenie je určite oveľa formálnejšie. Niekedy je dokonca tuhé a nepríjemné. Hoci vyzerá skvele, väčšinou sa nenájde mnoho osôb, ktoré ho považujú za pohodlné. Spojenie oboch týchto štýlov znamená hľadanie takých štylizácií, ktoré sú pohodlné, no zároveň pôsobia celkom vážne. Hraním sa s rôznymi prvkami outfitu môžete dosiahnuť práve takýto efekt. Niekedy stačí k outfitu pridať menej formálne topánky alebo nápadné šperky, aby ste sa cítili slobodnejšie.